У "Київ Цифровий" представили нових героїв доповненої реальності

У "Київ Цифровий" представили нових героїв доповненої реальності

У "Київ Цифровий" представили нових героїв доповненої реальності
. Фото: УНІАН

Тепер у Києві зʼявилися нові жителі та споруди у віртуальній реальності. Їх можна переглянути через застосунок "Київ Цифровий".

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич.

До колекції увійшли казкові тварини Марії Приймаченко, яких можна знайти на Тимірязєвській вулиці. На Лаврській набережній Дніпра можна побачити засновника міста Кия.

Серед віртуальних скульптур та памʼяток архітектури представлені: Лада – ідол Стародавньої русі, будівля міської думи, давньоруський ідол Велес та ворота в середньовічний Київ.

Загалом для перегляду додали ще 15 історичних об’єктів Києва, яких можна побачити у форматі AR.

Їх можна побачити на хабі, а також офлайн, відсканувавши QR-коди на будівлях. Інформацію та мапу можна знайти на сайті туристично-культурного хабу.

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City. Додаток надає користувачеві можливість поповнювати зі смартфона транспортну карту, купувати QR-квитки, сплачувати за паркування, повертати евакуйовану автівку, отримувати сповіщення щодо послуг у сфері ЖКГ, голосувати за проєкти з благоустрою міста та електроні петиції.

16 листопада Київ отримав нагороду "World Smart City Award Special Recognition" за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

Протягом попереднього року у застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, підключено оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту, також у застосунку можна підписувати електронні петиції.

Читайте також

У Києві стартувало опитування щодо дерусифікації станцій метро

На початок