Піротехніка під забороною: у Києві поліцейські перевірятимуть ринки та магазини

Піротехніка під забороною: у Києві поліцейські перевірятимуть ринки та магазини

Піротехніка під забороною: у Києві поліцейські перевірятимуть ринки та магазини
. Піротехніка. Фото: pexels.com

У Києві правоохоронці перевірятимуть, чи не продають піротехніку на ринках та у роздрібно-торговельних мережах. Про це повідомляють у Поліції Києва.

В Україні заборонили її використовувати на час воєнного стану для фізичних та юридичних осіб. Зокрема суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері ресторанного господарства, громадського харчування, розважальних закладів тощо.

Порушникам, які ігноруватимуть обмеження, може загрожувати адміністративна та кримінальна відповідальність:

  • ст. 164 КУпАП - порушення порядку провадження господарської діяльності;
  • ст. 173 КУпАП - дрібне хуліганство;
  • ст. 182 КУпАП - порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях;
  • 195-6 КУпАП - порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів;
  • 296 ККУ – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.

Поліцейські обіцяють реагувати на всі факти продажу чи використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів під час дії воєнного стану.

Що відомо про заборону феєрверків

16 серпня 2022 року Верховна рада України підтримала за основу законопроєкти №7438, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів" що забороняє продаж та використання феєрверків.

У грудні 2021 року на сайті президента України була зареєстрована петиція "Про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів й закриття усіх магазинів піротехніки". Петиція набрала понад 25 тисяч голосів і була успішно підтримана.

Читайте також

На Київщині заборонили використовувати піротехніку

У Чернігові виявили точку з продажу піротехніки: продавцю загрожує штраф

На початок