Екологія Київщини постраждала на понад 47 млрд грн через вторгнення РФ

Екологія Київщини постраждала на понад 47 млрд грн через вторгнення РФ

Екологія Київщини постраждала на понад 47 млрд грн через вторгнення РФ
Пошкоджене боєприпасом дерево в лісі на Київщині. Фото: Pavel Netesov / Facebook

Довкіллю Києва та області завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень за 10 місяців вторгнення РФ. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу.

Найбільшої шкоди зазнало атмосферне повітря внаслідок горіння нафтобаз, торгівельних складів та об’єктів енергетичної інфраструктури – 46 мільярдів 814 мільйонів гривень.

Земельним ресурсам Київщини завдано збитків на 669 мільйонів гривень внаслідок засмічення та забруднення через руйнування, спричинені військовою агресією РФ.

Державна екологічна інспекція Столичного округу з перших днів вторгнення фіксує злочини росіян проти довкілля. У квітні 2022 року вони здійснювали перші огляди місць, де ворожі снаряди завдали найбільшої шкоди навколишньому середовищу.

"Після деокупації екоінспектори в рамках залучень до кримінальних проваджень здійснюють регулярні виїзди на місця військових екозлочинів на території Київської області та Києва", — зазначено в повідомленні.

Що відомо

Київська обласна рада затвердила "Програму охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2023-2026 роки". Зокрема, вона передбачає охорону атмосферного повітря та поводження з небезпечними відходами.

На території Київської області створять 22 об’єкти природно-заповідного фонду України. Їх облаштують у Білоцерківському, Броварському, Вишгородському та Фастівському районах на площі майже 600 га.

У березні на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

Читайте також

У ДСНС розповіли, коли на Київщині можна буде безпечно піти в ліс

"Рашисти винні, що наші червонокнижні тварини гинули": як війна змінила нацпарк на Одещині

На початок