У ДСНС розповіли, коли на Київщині можна буде безпечно піти в ліс

У ДСНС розповіли, коли на Київщині можна буде безпечно піти в ліс

У ДСНС розповіли, коли на Київщині можна буде безпечно піти в ліс
Фото: ДСНС Київської області / Facebook

Основна частина підрозділів рятувальників з Київської та інших областей нині передислокована розміновувати Харківщину. Тому ще приблизно рік похід до лісу на Київщині залишатиметься небезпечним.

Про це розповів на брифінгу заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш.

Він пояснив, цей період може значно зменшитись, якщо там продовжили би свою роботу та кількість піротехніків, яка працювала у квітні-травні. Нині в області основна інфраструктура вже обстежена та безпечна, залишилось розмінувати ліси та поля.

"При чому ця небезпека не суцільні мінні поля, адже там ми відпрацьовуємо. Це поодинокі вибухонебезпечні предмети, які там можуть бути. Дивлячись на ситуацію в Харкові, коли там замінований житловий фонд, то ми маємо виставляти пріоритети", – зазначив Примуш.

Російська армія замінувала територію Харківщини інтенсивніше, ніж Київської області. До кінця року сапери мають оглянути та розмінувати будинки, школи, лікарні та автомобільні дороги.

Що відомо

  • У березні на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану.
  • У червні голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба повідомив, аби повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.
  • У липні радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов розповів, що досі необстежені 230 тисяч км² звільнених навесні територій від російських військ. Для швидкого розмінування потрібні відповідні спеціалісти, яких не вистачає. Аби пришвидшити цей процес, організували навчання на саперів та ідентифікаторів.
  • На деокупованій Київщині лише вибухотехніки з Дніпропетровщини знищили 13 тисяч російських снарядів.
  • Станом на початок серпня, на Київщині працівники ДСНС виявили та знешкодили 57 850 вибухонебезпечних предметів, обстежили понад 19 тисяч гектарів території Бучанського, Броварського та Вишгородського районів.

Читайте також

"Виходиш з повними руками всього, що вибухає та вбиває", — пошуковець про покинуті позиції росіян на Київщині

"У квартирах виявляли розтяжки": як розміновували Київщину після військ РФ. Історія вибухотехніка з Рівного

На початок