Готуємося до найгіршого сценарію. Що і як працюватиме в Києві у разі блекауту

Готуємося до найгіршого сценарію. Що і як працюватиме в Києві у разі блекауту

Ексклюзивно
Готуємося до найгіршого сценарію. Що і як працюватиме в Києві у разі блекауту
. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У разі надзвичайної ситуації через тривалу відсутність електроенергії у Києві працюватимуть об'єкти критичної інфраструктури, заклади охорони здоров'я і соціальної сфери. Метро не працюватиме, замість них їздитимуть автобуси. А воду люди братимуть з бюветів.

Про це суспільному в ефірі національного телемарафону розповів заступник Київського міського голоси Володимир Бондаренко.

За його словами, зараз у Києві проживає понад 3 мільйони людей. І навіть у разі повного блекауту більша частина з них залишатиметься у столиці.

"Відтак має працювати міська інфраструктура хоча б в тій можливості, в якій вона буде працювати за найгіршого сценарію. Звичайно, будуть працювати об’єкти критичної інфраструктури, буде працювати сфера охорони здоров'я", — зазначив Бондаренко.

Запастися водою можна буде в бюветах, які працюватимуть на генераторах, або безплатно у пунктах обігріву. Також буде забезпечений підвіз води по районах. Продукти продаватимуть на столичних ринках, або супермаркетах, що працюватимуть на генераторах.

"Все більше на мапі стає об’єктів бізнесу, які готові працювати від резервних джерел електрики. Це і магазини, і аптеки, і деякі банківські установи", — додав посадовець.

Енергоємний транспорт у разі надзвичайної ситуації не їздитиме. Йдеться про метро, трамваї і тролейбуси. На маршрути вийдуть автобуси і проїзд буде безплатним, повідомив Володимир Бондаренко.

"Під час надзвичайної ситуації проїзд наземним транспортом, тобто автобусами, може здійснюватися безкоштовно. Але це буде стосуватися комунального пасажирського транспорту. Поки що ми не розуміємо, як поведуть себе приватні перевізники, які працюють в режимі маршрутного таксі", — сказав заступник мера.

Що відомо про підготовку Києва до можливого блекауту

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада не виключає, що столиця внаслідок російських ударів може залишитися без води, світла та зв'язку, але робить все, щоб повного блекауту не сталося. Водночас він закликав киян подбати про можливість виїзду в разі повного знеструмлення міста, а також зробити запаси води, харчів, теплих речей.

У Києві облаштували понад 400 пунктів обігріву, найближчим часом їх буде понад 500. Але у разі блекауту для 3-мільйонного міста навіть і 10 тисяч пунктів обігріву буде замало. Тож, киянам варто самостійно підготуватися до можливої надзвичайної ситуації, заявив мер Києва Віталій Кличко.

У Києві склали перелік торгових мереж, продуктових ринків, магазинів, супермаркетів і ТРЦ, які продовжать роботу на автономних джерелах живлення.

У Києві запустили інтерактивну мапу закладів, в яких є електроенергія та інтернет. Її створили у маркетинговій агенції Stroom.digital.

Читайте також

Як житиме Київ у випадку тривалої відсутності електрики — роз’яснення Кличка

На початок