Перейти до основного змісту
Влада Києва розглядає сценарій можливого "апокаліпсису" — Кличко

Влада Києва розглядає сценарій можливого "апокаліпсису" — Кличко

Влада Києва розглядає сценарій можливого "апокаліпсису" — Кличко
. Фото: КМДА

Якщо Росія продовжить завдавати ударів по українській інфраструктурі, у Києві не виключений сценарій "апокаліпсису", але потреби в евакуації у даний час немає. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко в інтерв’ю Reuters.

"Київ може залишитися без світла, води і тепла. Може статися "апокаліпсис", як у голлівудських фільмах, коли неможливо жити в будинках через низьку температуру", — сказав Кличко.

Він запевнив, що влада міста робить усе можливе, аби цього не сталося.

"На даний момент ми підготували близько 500 вузлів автономного теплопостачання, але для міста з населенням більше 3 млн людей 500 точок — це ніщо", – зауважив міський голова.

Мер Києва заявив, що місто може залишитись без центрального опалення до весни, коли температура може опускатися до 15 градусів морозу. Він вкотре повідомив, що за відсутності електрики і при низькій зовнішній температурі міська влада буде змушена зливати воду з будівель. Інакше вода може замерзнути та порушити всю мережу, а будинки будуть повністю непридатні для подальшого використання.

Утім, за словами Кличка, нині дефіцит електроенергії у Києві становить лише 20%.

"У Києві є опалення, електроенергія, усе працює. Наразі потреби в евакуації немає, хоча містяни мають бути готові до "різних сценаріїв".

Що відомо

  • 1 грудня під час Київського безпекового форуму столичний голова Віталій Кличко розповів, до чого готуватися киянам, якщо у місті тривалий час не буде світла, тепла і води.
  • У Києві облаштували понад 400 пунктів обігріву, найближчим часом їх буде понад 500. Але у разі блекауту для 3-мільйонного міста навіть і 10 тисяч пунктів обігріву буде замало. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив мер Києва Віталій Кличко.
  • Для захисту цивільного населення під час надзвичайних ситуацій у Києві створюються "пункти незламності". Місце їх розташування можна дізнатися в районних військових адміністраціях, органах місцевого самоврядування або ж на спеціально створеному сайті.
  • У разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів.
  • У Києві розробили форму для тих підприємців, які готові будуть працювати у разі надзвичайної ситуації. Представники бізнесу можуть її заповнити і внести туди інформацію про свої заклади, що готові працювати на автономних джерелах живлення.

Читайте також

У Києві ситуація з електрикою покращується. Але досі діють екстрені відключення — Yasno

Топ дня
Вибір редакції
На початок