Суд стягнув з підрядника будівництва метро на Виноградар 139 млн гривень

Суд стягнув з підрядника будівництва метро на Виноградар 139 млн гривень

Суд стягнув з підрядника будівництва метро на Виноградар 139 млн гривень
Будівництво метро на Виноградар, 2019 рік. Фото: УНІАН

Господарський суд Києва стягнув з АТ "Київметробуд" 139 090 410,96 гривень на користь територіальної громади міста за невиконання умов договору.

Про це повідомили в Київській міській раді.

За словами заступника міського голови Володимира Бондаренка, договір був укладений у 2018 році. Акціонерне товариство зобов’язалось виконати роботи з першої черги будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо в Подільському районі. Фінансування здійснювалось за бюджетні кошти Києва.

"Частину отриманих за договором коштів акціонерне товариство використало не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку. У зв`язку з цим прокурор просив суд стягнути з відповідача 139 090 410,96 гривень безпідставно набутих коштів та 44 370 722,61 гривень відсотків за користування коштами", – пояснив Володимир Бондаренко.

Також він додав, що суд частково задовольнив вимоги прокурора. Орієнтовно рішення набуде чинності на початку грудня 2022 року, якщо не буде подано апеляційну скаргу.

Що відомо

  • У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.
  • У листопаді 2021 року Київська прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника будівництва метро на Виноградар "Київметробуд" 183 мільйони гривень через те, що компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 мільярди гривень.
  • У середині січня 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.
  • Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами цього ПАТ та підконтрольних підприємств під час будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції Сирець на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.
  • Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.

Читайте також

У Києві метро змінює інтервали руху поїздів

Понад 2,5 тис. киян відвідали в метро тренінги меддопомоги: заняття проводитимуть частіше

На початок