У межах проєкту "Армія відновлення" понад 1300 безробітних залучили до суспільно корисних робіт у Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Донецькій та Рівненській областях. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
"Найближчим часом до них доєднаються Волинська й Запорізька області, де наразі узгоджується перелік підприємств-організаторів таких робіт, їх види та кількість людей, які потрібні для їх виконання. Загалом вже понад 1300 безробітних виконують суспільно корисні роботи і отримують за це оплату від держави", — розповіла Тетяна Бережна.
За її словами, за виконання суспільно корисних робіт держава вже перерахувала працівникам 6,2 млн грн.
Види робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:
- укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм та річок;
- заготівлі дров для населення;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
- ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери;
- упорядкування, відновлення та благоустрою міст;
- ліквідації стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів;
- проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об'єктах забезпечення життєдіяльності громад).
В Уряді нагадали, що участь в суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною і оплачується на рівні не нижче за мінімальну зарплату, яка на сьогодні складає 6700 грн. Крім того, оплату праці за виконання таких робіт можуть дофінансовувати з обласних бюджетів.
Що відомо
- У жовтні Уряд активізував механізм залучення безробітних до "Армії відновлення" країни через їхню участь у суспільно корисних роботах, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів тощо.
- В Україні 19 жовтня запрацював державний портал для пошуку роботи — "Єдиний портал вакансій". Вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу.
Читайте також
На одне робоче місце в Україні претендує 13 осіб — ЦЕС
Скорочення зарплат та робочих місць: як змінився ринок праці в умовах війни