На Київщині встановлено 15 потерпілих від сексуальних злочинів військових РФ

На Київщині встановлено 15 потерпілих від сексуальних злочинів військових РФ

На Київщині встановлено 15 потерпілих від сексуальних злочинів військових РФ
. Суспільне

У Київській області встановили 15 людей, які зазнали сексуального насильства з боку російських військових. Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

За її словами, на території деокупованих населених пунктів працює спеціалізована група, яка фіксує факти сексуальних злочинів, пов’язаних з війною в Україні. До складу групи входять поліцейські, які раніше працювали з виявленням і документуванням фактів домашнього насильства, ювенальні поліцейські, слідчі і психологи.

"Серед тих кримінальних проваджень, які вже було зафіксовано правоохоронними органами, є і групові зґвалтування, і зґвалтування неповнолітніх. У Київській області таких фактів було встановлено найбільше – 15 потерпілих від сексуальних злочинів, вчинених військовими РФ", – сказала Павліченко.

Вона додала, що щонайменше 3 постраждалих від сексуального насильства з боку російських військових було встановлено у Чернігівській області, а також у Харківській, Донецькій і Херсонській областях.

Що відомо

  • В Україні розробили стратегію забезпечення підходу, орієнтованого на постраждалих та свідків, для ведення справ щодо сексуального насильства, пов’язаного з війною в Україні.
  • 8 серпня у Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови №7645 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України (ТСК) з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
  • Станом на 4 липня слідчі підрозділи поліції відкрили більше ніж 20 кримінальних проваджень про вчинення сексуальних злочинів російськими військовими на території України.

Читайте також

РФ проводить ядерні навчання, Україна повертає додому військовополонених та відновлює енергетику. 246 день війни. Онлайн

На початок