У Києві рятувальники зрізатимуть замки з зачинених під час тривоги укриттів

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з зачинених під час тривоги укриттів

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з зачинених під час тривоги укриттів
. Фото: Уніан

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги. Споруди цивільного захисту мають бути відчиненими і доступними для мешканців під час загрози ракетних ударів РФ.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Усі укриття повинні бути доступні цілодобово. Якщо під час повітряної тривоги вони будуть зачиненими, рятувальники разом з поліцією зрізатимуть замки, щоб надати людям доступ до захисних споруд.

"Якщо двері позначених на мапі укриттів зачинені під час повітряної тривоги, мешканці можуть зателефонувати рятувальникам або в поліцію за номерами  "101" або  "102". Тоді замки на дверях просто зрізають, і доступ до укриття буде відкрито, аби люди були у безпеці. Такий досвід у нас уже є, на жаль, періодично ми отримуємо скарги на зачинені укриття і реагуємо відповідно. В умовах постійної загрози обстрілів ризикувати життям людей абсолютно неприпустимо", — повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук.

Через загрозу повторних ракетних обстрілів міська влада закликає жителів столиці не нехтувати сигналами повітряної тривоги та одразу йти в укриття. Брати з собою теплий одяг, воду, запас їжі, зарядні пристрої для телефонів.

Що відомо

  • Київська влада поки не встановлюватиме укриття на зупинках, тож радить користуватися вже наявними сховищами. На сьогодні в місті достатньо укриттів і бомбосховищ, щоб убезпечити своє життя, повідомили у КМДА.
  • З першого серпня, за рішенням Ради оборони Києва, наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники, під час повітряної тривоги зупинятимуть рух у безпечному місці. Пасажири після того, як пролунає сирена, не повинні залишатися на зупинках транспорту, а прямувати до найближчого укриття. Його можна знайти на мапі на офіційному порталі Києва, або у застосунку "Київ цифровий".
  • Метрополітен під час повітряної тривоги не здійснює перевезення наземними ділянками та закриває роботу станцій відкритого типу. Підземні станції працюють, зокрема як укриття.

Читайте також

Влада Києва закликала запастись портативними зарядними пристроями і зарядити телефони

Київрада виділила 183 мільйони гривень на Подільсько-Воскресенський міст

"Коли підуть дощі, збитки можуть зрости в рази": якими є наслідки обстрілу для київського Будинку вчителя

На початок