Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії

Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії

Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії
. Фото: СБУ

Судді Північного апеляційного господарського суду м. Києва повідомили про підозру за антиукраїнську агітацію і підтримку російської військової агресії проти України. Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Спецслужба зібрала вичерпну доказову базу: зловмисник виправдовував звірства окупантів, зневажливо говорив про українських захисників і підбурював знайомих до співпраці з ворогом", — розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

За його словами, посадовець заперечував факти руйнування росіянами об'єктів цивільної та критичної інфраструктури, мародерства, незаконного затримання місцевих мешканців, примусового їх утримання і застосування до них тортур.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов судді із членами його сім'ї, родичами та близькими друзями. Вони є документальним підтвердженням антиукраїнських поглядів посадовця, сказав Дехтяренко.

Така позиція є грубим порушенням "Присяги судді", що уповноважує особу, яка її склала, здійснювати правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу, зазначають в СБУ.

Судді повідомили про підозру за трьома статтями: ч. 3 ст. 436-2 виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою, що карається від 5 до 8 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна, а також ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території — карається позбавленням волі від 12 до 15 років.

Проте, попри оголошення підозри, затримати підозрюваного нині неможливо через відсутність законодавчого врегулювання Вищої ради правосуддя. Тому що ВРП – це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів, наголошують в СБУ.

Що відомо

  • Окружна прокуратура Києва повідомила про підозру колишній викладачці столичного університету у державній зраді та створенні на замовлення російських спецслужб мережі агентів для отримання даних про розташування ЗСУ і ТрО. Також повідомлено про підозру двом її спільникам.
  • Контррозвідка Служби безпеки України знешкодила агента РФ, який у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ "провів" із Сумської до Київської області 128 одиниць техніки окупантів.

Читайте також

У Запоріжжі СБУ затримала російську агентку. Їй оголосили про підозру

Жителю Енергодара оголосили підозру за добровільну співпрацю з російськими окупантами

Працівнику Кропивницького терцентру комплектування повідомили про підозру в хабарництві

На початок