У Києві правоохоронці викрили керівництво мережі військових магазинів на розкраданні захисного спорядження Національної гвардії на понад 8 мільйонів гривень. Ця амуніція ввозилася в Україну як гуманітарна допомога ЗСУ.
Про це інформують у пресслужбі Національного бюро розслідувань.
"У квітні 2022 року підприємці звернулись до однієї зі столичних військових частин із пропозицією привезти для них безплатно бронепластини та захисні шоломи. Вони обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як гуманітарну допомогу. Для цього комерсанти попросили надати підприємству сертифікат на ввезення відповідного товару, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету", — повідомляє ДБР.
Замість того, щоб безплатно передати товар військовим, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити шоломи та пластини за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали тиснути на них. Водночас бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів, зазначає ДБР.
У Службі безпеки додають, що підозрювані намагались нелегально реалізувати майже 2 тисячі пластин для бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції на загальну суму понад 8 мільйонів гривень.
Крім того, у них вилучено 120 тисяч підготовлених до збуту незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї, йдеться у повідомленні правоохоронних органів.
Власнику та керівнику торгової мережі повідомлено про підозру у продажі товарів (предметів) безоплатної допомоги, з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану.
Їм загрожує до 7 років позбавлення волі.
Що відомо
- На Львівщині слідчі СБУ викрили ймовірного організатора злочинної схеми з розкрадання бронежилетів вартістю 25 мільйонів гривень. Амуніцію після експертизи передадуть військовим. Про це 30 червня повідомили у Службі безпеки України.
- У ДБР 23 червня заявили про можливі зловживання у Буковинському онкоцентрі щодо стратегічної продукції. За даними слідства, онкоцентр купив для армії ліки та військове спорядження на майже чотири мільйони гривень. Згодом ці речі незаконно продавали.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу