У Міжнародний день прав людини, який відзначається щороку 10 грудня, активісти громадської організації "КиївПрайд" та Amnesty International Україна підсвітили будівлю Київської міської держадміністрації кольорами веселки.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
За словами організаторів, мета акції полягала в приверненні уваги громадськості та влади до відсутності належної реакції на злочини на ґрунті гомофобії та трансфобії. Вони стверджують, що українське законодавство не містить положень про захист представників ЛГБТ+ від насильства.
"Злочини на ґрунті ненависті, гомофобії і трансфобії систематично мають місце по всій території України і, зокрема, в Києві. Однак, ні законодавча база, ні правоохоронні органи не можуть забезпечити належного захисту ЛГБТІ-людям і притягнути до відповідальності винних", – заявила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.
На думку Ленні Емсона, директора "КиївПрайду", Київ повинен стати прикладом для наслідування в плані захищеності ЛГБТ+: "Злочини на ґрунті нетерпимості повинні розслідуватися належним чином. Наша акція покликана привернути увагу до цієї масштабної проблеми, щоби покласти край систематичному залякуванню, цькуванню та насиллю".
За даними правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ", у 2020 році в Україні сталися 188 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ+. Із них 177 випадків відбулися у 2020 році, а решта – у 2019-му.
10 грудня у світі святкують Міжнародний день прав людини. Його заснували для відзначення річниці Загальної декларації прав людини, ухваленого Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.
Читайте також
Ескалація бойових дій на Донбасі, краща охорона акцій ЛГБТІ. Спостерігачі ООН оприлюднили звіт
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!