Підрядник будівництва метро на Виноградар незаконно поклав на депозит 1,5 мільярди — прокуратура

Підрядник будівництва метро на Виноградар незаконно поклав на депозит 1,5 мільярди — прокуратура

Підрядник будівництва метро на Виноградар незаконно поклав на депозит 1,5 мільярди — прокуратура
. УНІАН

Київська прокуратура хоче стягнути з підрядника будівництва метро на Виноградар "Київметробуд" 183 мільйони гривень через те, що компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 мільярди гривень.

Як повідомили у пресцентрі прокуратури, підряднику було перераховано з бюджету аванс за договором будівництва двох станцій метро та вилочного відгалуження на дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар.

"Однак, отримавши авансовий платіж, підрядник використав частину коштів не за призначенням та розмістив понад 1,5 млрд грн на депозитні рахунки у банківській установі, отримавши з них упродовж 2019 року власний дохід (відсотки від розміщення коштів) у сумі 139,1 млн грн", — зазначили у відомстві.

Водночас у прокуратурі наголосили, що за законом підрядник зобов'язаний використовувати ці кошти лише за конкретним призначенням — для будівництва лінії метрополітену. У зв'язку з порушенням, київська прокуратура подала позов до Господарського суду столиці та вимагає стягнути з "Київметробуду" 139,1 мільйона гривень відсотків та 44,4 мільйона гривень за безпідставне збереження та користування бюджетними коштами.

Що відомо

  • Київський метрополітен та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали кредитну угоду на суму 50 мільйонів євро. На ці гроші планується оновити парк вагонів метро.
  • Вагоноремонтний завод Київського метрополітену уперше самостійно провів модернізацію рухомого складу. Новий потяг буде курсувати синьою лінією київського метро.
  • У 2021 році на станціях столичного метрополітену планується встановити 305 камер відеоспостереження, частина з яких матиме функцію розпізнавання облич та термального скринінгу.
  • На станціях київського метрополітену встановлять годинники, що показуватимуть час до прибуття поїзда метро. Станом на 31 грудня, такі дисплеї встановлено на станції "Контрактова площа".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок