У київському Будинку кіно презентували мультсеріал про життя в окупованому Криму та Донбасі "Всі, хто хотіли, поїхали?".
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна-Вікторія Хорошун.
Мультсеріал, створений Центром прав людини Zmina та студією виробництва відео RealStoriesProduction за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, складається із десяти серій. Робота над проєктом тривала приблизно рік. Всі серії відрізняються між собою у техніці виконання.
"Для мене, як креативного продюсера серіалу, стало величезним випробуванням те, що це взагалі серіал. Тому що я взагалі режисерка анімаційного короткого метра, а не серіалів. І я не знала, чи зможемо ми зробити ці десять серій. Але в нас вийшло", – розповіла Анастасія Фалілеєва, креативна продюсерка проєкту.
У центрі кожної серії - реальні людські історії. А весь проєкт присвячений дослідженню питання, чому люди лишаються жити на тимчасово окупованих територіях.
" Для нас було цінним, що це людські історії. Цікаво було працювати з героями, писати сценарій, бо знаєте придумувати діалоги з голови дуже важко. А у нас в мультиках історії реальних людей, реальні сцени. В деяких мультиках просто мурахи по шкірі", – зауважила Ксенія Кравцова, режисерка проєкту.
Серед героїв серіалу – кримська татарка Муміне Салієва, яка зараз проживає в окупованому Криму. Після затримання чоловіка Сейрана, жінка сама виховує четверо дітей. Окрім того, вона є координаторкою проєкту "Кримське дитинство" та активісткою ініціативи "Кримська солідарність".
"Авжеж, набагато приємніше і радісніше дивитися історії про людину із щасливим хепіендом. Але поки у Криму в цілому по відношенню до кримських татар про це важко говорити. Але маленька та щільна спільнота з тісними горизонтальними зв'язками, які є у Криму, ненасильницькими методами вірить, що такий хепіенд настане. Не тільки завдячуючи внутрішній боротьбі народу, але і за допомогою солідарності, підтримки інших спільнот", – зауважила Салієва.
Незабаром серіал "Всі, хто хотіли, поїхали?" покажуть на регіональних каналах Суспільного мовника. Переглянути всі серії можна також каналі продакшену у YouTube.
Що відомо
- Кабінет міністрів розподілив субвенцію та направив 26,1532 млн гривень на придбання житла внутрішньо переміщеним особам.
- 4 лютого Верховна рада ухвалила в першому читанні зміни до закону про внутрішньо переміщених осіб, які звільнять переселенців від сплати штрафів та перерахування відсотків по кредитах.
- У період із 1 січня по 1 жовтня 2020 року Україна надала притулок 96 іноземцям, при цьому загалом на території України зареєстровано 1267 біженців та 878 осіб, які потребують додаткового захисту.
Читайте також
"З пластика людей мають витягнути". Чому переселенці вже сім років живуть у модульних містечках
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!