Верховна рада пом'якшить кредитний режим для переселенців

Верховна рада пом'якшить кредитний режим для переселенців

Верховна рада пом'якшить кредитний режим для переселенців УНІАН

Верховна рада ухвалила в першому читанні зміни до закону про внутрішньо переміщених осіб, які звільнять переселенців від сплати штрафів та перерахування відсотків по кредитах.

Відповідний законопроєкт був підтриманий 333 голосами народних депутатів на засіданні ВР 4 лютого.

Документ пропонує доповнити Закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" новою статтею "Звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань", що постановляє:

  • загальна сума процентів за договорами кредиту та договорами позики, боржниками у яких є внутрішньо переміщені особи, не може перевищувати суму процентів, нарахованих до настання терміну виконання основного зобов’язання;
  • за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеними особами зобов’язань за договорами кредиту та договорами позики не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання та проценти річних від простроченої суми, не застосовуються інші фінансові санкції;
  • кредитори зобов’язані здійснити перерахунок заборгованості для внутрішньо переміщених осіб за договорами кредиту та договорами позики з урахуванням вимог частин першої та другої статті Закону.
  • уступка (продаж, передання) прав вимоги за кредитними договорами та договорами позики із внутрішньо переміщеними особами без згоди боржника забороняється. Зазначене не поширюється на банки, віднесені до категорії неплатоспроможних та щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Нові послаблення кредитного режиму для переселенців не стосуватимуться на внутрішньо переміщених осіб, які отримали кредити після 14 квітня 2014 року та не приступили до виконання зобов’язань за ними до моменту набрання чинності даного закону.

Що відомо

  • Станом на 4 січня в Україні зареєстровані 1 459 170 переселенців з окупованих території Донбасу та Криму.
  • 12 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про звільнення внутрішньо переміщених осіб від сплати туристичного збору за проживання у тимчасових помешканнях.
  • В Україні відновили програму отримання пільгового кредиту на житло учасникам АТО/ООС та переселенцям.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди