У селищі Нове відмінили шкільні автобуси

У селищі Нове відмінили шкільні автобуси

У селищі Нове відмінили шкільні автобуси
. Суспільне: Кропивницький

У селищі Нове Кіровоградської області відмінили шкільні автобуси, які возили пів сотні учнів на навчання в Кропивницький.

Відстань між селищем та обласним центром – 13-ть кілометрів.

Автобуси зняли з рейсу через необхідність створити нові маршрути в Кропивницькому, – пояснив начальник міського управління транспорту Віктор Житник: "Ми дочекалися 14 грудня, коли всі діти пішли на дистанційне навчання, і ми змогли 119 маршрут реалізувати, це А і Б. І поліпшили умови перевезення людей з Великої Балки".

Пускати окремий автобус для школярів селища не будуть, – розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун. Планують зняти з рейсу один автобус, який возив жителів селища, і виділити його для потреб школярів.

У селищі Нове відмінили шкільні автобуси
Суспільне: Кропивницький

"Раніше була така вимога, що учень повинен проживати у пішій доступності до закладу освіти. Є на селищі Новому школа, я вважаю, що потрібно повертатися до такої практики", – коментує ситуацію Вергун.

О 7-й ранку на кінцевій зупинці селища Нового в черзі на автобус, за підрахунками нашої знімальної групи, чекаюли більше ста людей. Алла Косова каже – стоїть пів години: "Стало більше людей, бо відмінили шкільний автобус. Так би школярі поїхали, і людей у черзі стало б значно менше.

З лютого у Кропивницькому ввечері зменшать кількість комунального транспорту

Анна Назарова розповіла, для того, щоб потрапити на навчання, приходить на зупинку о 6-й ранку: "Стою тут близько години. І ще мінімум годину тут простоїмо. Я вважаю, що треба було б дати ще один автобус, щоб доставляти школярів на навчання. Бо я ще постою. А он ще ж ну геть маленькі. Після відміни шкільного автобусу, кількість людей у черзі значно збільшилася. Ви просто подивіться на чергу, скільки тут школярів стоїть".

У селищі Нове відмінили шкільні автобуси
Суспільне: Кропивницький

Жителька селища Ольга Бельська говорить, що у Кропивницькому навчається 130 дітей: "Тих, хто їздив із нами, було 68-70. Вчора, коли не було вже шкільного автобусу, деякі батьки викликали таксі. Вибачте, в одну сторону з однієї дитини 50 гривень – це дуже велика сума. Ми готові сплачувати 15 тисяч гривень на місяць, тому що я знаю, що минулий кошторис шкільного автобусу в місяць коштував 20 тисяч гривень. Від міськради ми просимо допомогу в 5 тисяч гривень з бюджету".

Ольга Бельська каже, що домовилися з перевізником про те, щоб відвозити дітей до школи окремим автобусом. За поїздку в одну сторону платять 15 гривень.

"У міськраді нам сказали, що є залізний аргумент: у вас є 10 школа. Ну ви ж розумієте, є дітки-випускники, які навчаються в 9 та 11 класах. Їм потрібно складати іспити, ми не можемо переводити дітей. Поки не було карантину, діти діставалися самі на 274-му автобусі. Зараз ми просимо в міськради шкільний автобус тільки на період карантину, поки не пускають дітей".

Дітей до міста у автобусі супроводжує вчителька гімназії №9 Нінель Блауцяк: "Починаючи з вересня, ми щоранку о 7-й та о 8-й годині збирали групу школярів, які навчаються у школах міста. Нас було 40 і більше дітей. Кожного разу діти були чемні, бо з ними їздили вчителі-супроводжуючі".

Що відомо

  • Щоб розвантажити черги, у вересні минулого року з селища в Кропивницький пустили два додаткові автобуси для школярів. Тоді начальник управління транспорту Кропивницької міськради Віктор Житник говорив, що автобуси возитимуть школярів до кінця карантину. Напередодні ці рейси відмінили.
  • На маршруті "Селище Нове-Кропивницький" пасажирів возять п'ять автобусів, чотири тролейбуси і дві маршрутки. Інтервал між ними – 15-20 хвилин у годину пік і 40 хвилин в інший час. Маршрутки їздять з 6-ї ранку до 10-ї вечора. Тролейбуси з 6-ї ранку до 9-ї вечора. Автобуси з 6-ї до 23.30.

На початок