У кропивницьких маршрутках пропонують встановити автоматичну систему оплати

У кропивницьких маршрутках пропонують встановити автоматичну систему оплати

У кропивницьких маршрутках пропонують встановити автоматичну систему оплати
. Суспільне: Кропивницький

190 кропивничан підтримали петицію з облаштування автоматичної системи оплати та обліку пасажирів у маршрутках. Її в єдиній системі місцевих петицій зареєстрував Павло Чуб. У 2019 році валідаториВалідатори – це пристрої для оплати проїзду без участі водія чи кондуктора встановили в Олександрії.

28 грудня 2020 року Павло Чуб зареєстрував петицію з облаштування автоматичної системи оплати та обліку пасажирів у маршрутках в єдиній системі місцевих петицій. Говорить, за 17 днів до завершення голосування петиція зібрала 190 голосів з необхідних для її розгляду 450. “Плюси цієї системи в тому, що по-перше, можна вирахувати пасажиропотік, рентабельність, з рентабельності – правильну суму перевезення, тому що зараз те, що приватні перевізники ставлять ціну 8-9 гривень, на мій погляд, взяли зі стелі”.

Забезпечити технічну та фінансову підтримку автоматичної системи оплати проїзду готовий ПриватБанк, – говорить його речниця у регіоні Анжела Дзінзюра. “Перевізник не витрачається ні на придбання, ні на роздруківку, ні на паперові квитки, не дбає про їх утилізацію – ми все беремо на себе. Забезпечення безготівкового проїзду не ляже на гаманці і на плечі споживачів. Безготівковий проїзд і відсоток за його користування валідаторами, QP-кодами сплачує перевізник, це до 10%, все залежить від угоди з банком”.

Перевезенням пасажирів у Кропивницькому займаються вісім підприємств. Використовують автобуси з 14 та 15 місцями для сидіння.

Заступник голови обласної асоціації перевізників Дмитро Вінницький говорить, що в салоні автобуса можна розмістити валідатор, технічно це зробити не складно, проблему бачить в іншому. “Питання електронного квитка це тема актуальна, зараз вся Україна рухається у цьому напрямку, і думаю, наше місто не буде осторонь, але якщо в тарифі закладено паливо, запчастини, заробітна плата, то це автоматично на 15 відсотків повністю збільшується у витратах”.

За його словами, пропозиція ПриватБанку не актуальна для перевізників. “Зараз вони пропонують до 10%, це не актуально, тому що підприємства, які працюють на ринку пасажирських перевезень Кропивницького, закладають тільки рентабельність в межах 5%”.

У громадському транспорті Запоріжжя система безконтактної оплати проїзду запрацювала у жовтні 2020 року. В автобусах, тролейбусах та трамваях за проїзд можна розрахуватися за допомогою смартфона, банківської картки і готівки, розповів директор комунального підприємства “Запоріжелектротранс” Володимир Сухачов. “На всьому нашому транспорті, близько 500 платіжних пристроїв. У нас є віртуальний кабінет в якому ми бачимо в режимі реального часу функціонал оплати, як оплачують. І кожного дня ця статистика збільшується. Якщо на минулому тижні це було 1,2% , то на цьому 2% . Але загалом поки більше розраховуються готівкою”.

У вінницьких маршрутних таксі валідатори встановили торік(2020 – ред.) у жовтні. Вони, поки, не працюють. Кропивничанин Владислав Колесник каже, восени був у Вінниці. “У Вінниці таке є у трамваях зараз. Це плюс, не треба діставати ні кошти, нічого, пройшов, одразу при вході розрахувався і вільний”.

У Кропивницькому досліджували можливість запровадити автоматичну систему оплати та обліку пасажирів, – каже начальник міського управління транспорту Віктор Житник. “В тих містах, де встановили валідатори, ними користуються лише від 10 до 20% пасажирів. Ми повинні порахувати, чи буде це надавати якісь додаткові надходження. Бо 10% додатково перевізник ще повинен сплатити на користь “ПриватБанку” з виручки, яка надійде”.

Додає, у розрахунках, які перевізники Кропивницького надали в управління з приводу підвищення тарифів за проїзд, використання валідаторів не заплановане. Пропонує обговорити це питання на громадських слуханнях після завершення карантину.

Читайте також

  • У Кропивницькому з 350 рейсів маршруток працював 191.
  • 8,5 гривень за проїзд у маршрутці. Такий тариф пропонують кропивницькі перевізники.

На початок