Перейти до основного змісту
Буде п'ять етапів. У Кропивницькому відбудеться конкурс на створення символіки громади

Буде п'ять етапів. У Кропивницькому відбудеться конкурс на створення символіки громади

У Кропивницькому відбудеться конкурс на створення символіки громади — Герба, Великого герба та Прапора міста. Положення про його проведення міські депутати затвердили на сесії 25 березня.

Про це 26 березня Суспільному розповіла начальниця міського управління культури і туризму Анна Пруссова.

За її словами, конкурс проводитиме міська топонімічна комісія. Про його початок оголосять на сайті міської ради після реєстрації відповідного рішення. На це мають 5-7 днів.

У відповідному положенні йдеться про те, що він відбудеться у п'ять етапів, сказала начальниця управління.

  • Перший етап триватиме 45 днів. Протягом цього періоду прийматимуть конкурсні роботи.
  • Другий етап триватиме десять днів. Його топонімічна комісія присвятить попередньому відбору, вивченню й перевірці наданих пропозицій на відповідність вимогам та умовам положення про конкурс.
  • Десятиденний третій етап передбачає геральдично-вексилологічну експертизу Українського геральдичного товариства відібраних проєктів та їхній розгляд комісією з питань впровадження символіки територіальних громад, сіл, селищ, міст, районів, області при Кіровоградській обласній раді.
  • Четвертий етап – обрання топонімічною комісією протягом 30 днів конкурсної роботи-переможниці з урахуванням отриманих експертних висновків.
  • П'ятий етап — затвердження символіки.
"Якщо конкурс не відбудеться або міська рада не затвердить запропоновану символіку переможця, тоді її розроблятиме топонімічна комісія, залучаючи фахівців та експертів з питань української муніципальної геральдики".

Крім того, управління культури й туризму спільно з юридичним управлінням та департаментом з питань економічного розвитку мають розробити порядок використання символіки громади, який також мають затвердити депутати.

На початку березня у Кропивницькому оголосили результати опитування щодо знакових місць, подій та символів міста, які створюють його унікальний образ, найкраще характеризують чи є уособленням історії та цінностей. Його організували з метою вивчення думки містян щодо необхідності зміни герба і прапора обласного центру. Найчастіше в опитуванні містяни згадували театр корифеїв.

Що відомо про символіку Кропивницького

Прапор, герб і малий герб Кропивницького затверджені рішенням міської ради 28 лютого 1996 року. Їх розробив заслужений архітектор України Віталій Кривенко. Червоний, чорний та жовтий кольори на гербі запозичили з попередньої символіки міста, розповів Суспільному керівник обласного відділення Українського геральдичного товариства Олександр Чорний.

"Вони є ключовими, як і центральна фігура – обриси фортеці, яка дала початок нашому місту. Золоте поле, на якому накладені вилоподібний хрест, обернений ріжками донизу, що символізує три річки, які зливаються у межах міста – Інгул, Сугоклія і Бьянка. Зверху на них накладені обриси фортеці, а в обрисах стоїть вензель святої Єлисавети".

Предметом дискусії геральдистів та істориків, зі слів Олександра Чорного, стало те, чи мала свята Єлисавета вензеліПов'язані між собою в малюнок початкові літери власних імен., чи це вензелі російської імператриці Єлизавети, і на чию честь у 1775 році назвали місто.

Чому символіку Кропивницького потрібно змінити

Створення нової символіки Кропивницької громади — реакція на результати опитування, на якому містяни проголосували за зміну герба та прапора, а також відповідного висновку експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, яким визнали, що елементи Герба й Прапора Кропивницького потрапляють під дію Закону України "Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

За інформацією Українського інституту національної пам'яті, з Герба й Прапора Кропивницького пропонують прибрати "вензель святої Єлисавети", що походить від вензеля російської імператриці Єлизавети, а зображення фортеці на символіці міста підпадає під підпункт "ґ" пункту чотири частини першої статті другої Закону України "Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії", адже символізує російську присутність у регіоні.

Топ дня
Вибір редакції
На початок