16 січня День пам'яті кіборгів, які захищали Донецький аеропорт. Оборона тривала протягом 242 днів: з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015. Суспільне розповідає історію кропивницького спецпризначенця третього полку Василя Петринко, який після поранення заново вчився говорити, розрізняти кольори та ходити. 15 липня 2014 року, прикриваючи групу розвідників під Ізвариним, отримав травму голови. Йому був 21 рік. Після коми та реабілітації боєць відновився і повернувся на роботу в полк.
Мати Василя Петринко називає сина кіборгом. Він не зламався, повернувся до неї живим та знову зміг боронити країну: "Це війна. Я думаю, ніхто б не хотів побачити, відчути і побувати там".
27-річний спецпризначенець показав свої нагороди за участь в Антитерористичній операції. Говорить, стати військовим був його свідомий вибір: "Захисники повинні бути в нашій країні. Я пішов в армію, і мене призвали до нашого 3-го окремого полку".

Василь згадує, як збирався на Схід України в 2014-му: "Прибіг додому, зібрав всі речі військові, що під руку попадалось. Тоді не розумів, що потрібно. І виїхали туди у Донецьку, Луганську область. Ясно, що до війни не були готові. Не те що я не був готовий, ніхто не очікував цього".
Цього ж року отримав поранення: "Це вибухове поранення було. Багато побратимів моїх загинуло. Я втратив свідомість, і непам'ятаю, що відбулось тоді".
Група спецпризначенців попала тоді під мінометний обстріл біля містечка Провалля, неподалік Ізвариного. Вісім бійців загинули.
"Можна "закрити очі", не розмовляти на цю тему. А тільки настає дата 15.07, відразу спогади, за хлопців… ", – говорить Василь.
Хлопця до життя повертала мати. Реабілітація тривала чотири роки. Василь повернувся на роботу до полку, займається спортом, грає у футбол. "Незламні, – каже його мама Ірина Петринко- Пасічник, – На мене навіть кажуть кіборгиня. Він на мене каже: мама в мене кіборгиня".

"Ці хлопці показали, що ми не населення – ми народ України, який може захищати свою країну. Я бажаю повернутися всім додому. Ми всі чекаємо миру", – говорить мама бійця.