Перейти до основного змісту
На Кіровоградщині закривається більше ФОПів, ніж відкривається

На Кіровоградщині закривається більше ФОПів, ніж відкривається

У Кіровоградській області більше закривається фізичних осіб-підприємців (ФОП), ніж відкривається. Така тенденція з початку 2025 року. У січні припинила роботу рекордна кількість ФОПів за роки повномасштабної війни. Торік Кіровоградщина посіла друге місце в Україні за кількість фізичних осіб-підприємців, які закрились. На першому була Полтавська область.

Про це Суспільному розповіла голова обласної спілки підприємців Ольга Ковальова-Алокілі.

"По нашій області це рекорд з закриття. Ми показували багато років приріст показників відкритих ФОПів. Зрозуміло, що у січні у нас рекорд негативний, тому що з січня впровадилися податки. По Україні майже 60 тисяч підприємців припинили свою діяльність, відкрилися 21 тисяча 400. У 2,7 раза більше закрилося, ніж відкрилося".

Введення з січня для фізичних осіб-підприємців військового збору та повернення єдиного соціального внеску збільшили податкове навантаження на кожного підприємця щонайменше на три тисячі гривень, сказала голова спілки.

"Відтепер всі ФОПи мають сплачувати військовий збір – 800 гривень на місяць, і тепер сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ) за ФОПа не добровільна, а обов'язкова. Закриваються ті ФОПи, які скористалися в минулих роках добровільною сплатою ЄСВ. Є і частина тих підприємців, які не витримали відключень електроенергії, і зниження споживацького попиту".

У січні на Кіровоградщині закрилися 985 ФОПів, відкрилися – 480. У грудні минулого року припинили роботу майже 745 підприємців, розпочали власну справу – 177. Ці дані Суспільному надала завідувачка сектору інформаційної взаємодії управління податкової служби в області Вікторія Прошаченко.

На Кіровоградщині закривається більше ФОПів, ніж відкривається
Підприємниця Інна Ковальова. Суспільне Кропивницький

Інна Ковальова продає на кропивницькому ринку посуд, кухонне приладдя та господарчі товари. Вона — підприємиця на першій групі оподаткування, не може мати найманих працівників та прибутку понад мільйон гривень на рік. Головною причиною закриття бізнесу вважає збільшення податків з січня.

"Військовий збір підняли, перший квартал у нас закінчується, і нам потрібно буде всім сплачувати єдиний соціальний внесок, це дуже накладно, враховуючи низький потік покупців. Я підприємництвом займаюсь понад десять років і не пам'ятаю жодного такого року, щоб так мало було покупців".

За даними голови спілки Ольги Ковальової-Алокілі, у Кіровоградській області й у лютому більше закрилось ФОПів, ніж відкрилось. Припинили роботу 572, відкрилися 488.

Топ дня
Вибір редакції
На початок