Перейти до основного змісту
Реєстрація на мультипредметний тест-2025. Що треба знати випускникам Кіровоградщини

Реєстрація на мультипредметний тест-2025. Що треба знати випускникам Кіровоградщини

В Україні 6 березня розпочалася реєстрація на національний мультипредметний тест. Його складають четвертий рік поспіль, з початку повномасштабної війни. Мультитест запровадило Міністерство освіти на зміну зовнішньому незалежному оцінюванню, аби спростити вступну кампанію. Тестування відбувається онлайн.

Про це Суспільному розповіла представниця Одеського центру оцінювання якості освіти Ліна Бутенко.

За її інформацією, замість декількох тестів на паперових бланках в окремі дні з 2022 року складають комп'ютерний тест. Після його завершення учасники відразу бачать свої результати, за якими відбувається вступ до закладів вищої освіти.

Реєструватися на мультитест можна двома способами. За допомогою застосунку "Дія", який дозволяє автоматично заповнити основні дані з цифрового паспорта. Інший спосіб — заповнити реєстраційну форму вручну через сервіс на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

"Реєструватися можуть, як цьогорічні випускники, тобто ті люди, які нині здобувають повну загальну середню освіту, так і випускники минулих років".

Зі слів Ліни Бутенко, під час реєстрації, окрім особистих та паспортних даних, ідентифікаційного коду, потрібно завантажити довідку із закладу освіти, випускникам минулих років – свідоцтва про освіту чи дипломи про навчання.

"Якщо будуть некоректно внесені дані або ж завантажені інші документи, Одеський регіональний центр відмовить учаснику в реєстрації, тому треба бути дуже уважними. І протягом п'яти-семи днів після того, як ви надіслали свої дані в обробку, потрібно буде зайти до свого персонального кабінету і перевірити, чи отримали ви сертифікат і відповідно вже є потенційним учасником тестування".

Цьогоріч вступники складатимуть три обов’язкових предмети – українську мову, математику та історію України. Четвертий предмет на вибір: це біологія, фізика, хімія, географія, українська література, іноземні мови: англійська, французька, німецька та іспанська. На виконання завдань дається чотири години. Після двох години буде перерва 20 хвилин.

Реєструватися на мультипредметний тест учасники мають самостійно. Але школи можуть допомагати учням, аби уникнути помилок. Так роблять у кропивницькому ліцеї "Науковий", розповіла його директорка Наталія Чередніченко.

"Є дуже багато питань та моментів, які хвилюють учнів та їх батьків. Тому вони звертаються у наш ліцей, щоб зареєструватися на мультитест за допомогою досвідчених педагогів".

Мілана Ковальова зареєструвалася за пів години через сервіс сайту Українського центру оцінювання якості освіти.

"Реєстрація була нескладна, все зрозуміло, я швидко впоралась. Вчителі допомагають тим учням, які цього потребують".

За допомогою застосунку "Дія" зареєструвався одинадцятикласник Олексій Шевченко.

"Не потрібно вводити всі свої документи. Я навів камеру на кюаркод, перейшов у застосунок Дія, увів свій пароль та зареєструвався".

За даними Ліни Бутенко, цьогоріч в області 5020 тисяч випускників. Очікують на тестування ще 15-20% випускників минулих років. Реєстрація на мультитест триватиме до 3 квітня.

Змінити предмет на вибір чи обрати інше місце для складання іспиту можна до 8 квітня. Основна сесія відбудеться з 14 травня до 25 червня. Додаткова — з 14 по 25 липня.

Топ дня
Вибір редакції
На початок