Перейти до основного змісту
Безплатні слухові апарати. Кому і як їх можна отримати на Кіровоградщині

Безплатні слухові апарати. Кому і як їх можна отримати на Кіровоградщині

Ексклюзивно

У двох лікарнях Кіровоградської області можна буде безплатно отримати слухові апарати. Це централізоване постачання коштом Міністерства охорони здоров’я. Апарати розподіляють залежно від потреб. Перед видачею пацієнтам їх налаштовують. Нині Кіровоградщина очікує на надходження слухових апаратів.

Про це сказав Суспільному директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

За його словами, програма діє другий рік. До цього у лікарнях Кіровоградщини видавали слухові апарати за гроші місцевих та обласного бюджетів.

"Зараз Міністерство охорони здоров’я взяло ситуацію під контроль і для всіх регіонів України закупило через державне підприємство "Медичні закупівлі" централізовано слухові апарати. У кожній області визначили лікувальні заклади, які можуть займатися слухопротезуванням. У нас це дитяча обласна лікарня і Кіровоградська обласна лікарня. Оскільки у них є сурдологиЛікарі, які спеціалізуються на лікуванні та реабілітації людей з порушеннями слуху. й аудіометричні пристрої".

За словами Олега Рибальченка, слухові апарати можуть отримати діти й дорослі з інвалідністю та військовослужбовці з порушеннями слуху, навіть якщо вони ще не мають статусу людини з інвалідністю. Попередніми роками в області на рік була сотня таких людей. Тепер мають меншу потребу. Постачання апаратів в область відбувається на замовлення лікарів-сурдологів.

Лікарка-сурдолог дитячої обласної лікарні Галина Вуйтік розповіла Суспільному, що у 2024 році за державні гроші отримали п’ять слухових апаратів. У 2025 році очікують такі самі апарати й стільки ж. Також у 2024 році видали сім слухових апаратів за гроші місцевого бюджету. Зі слів лікарки, апарати отримали всі, хто звернувся.

За даними Галини Вуйтік, діти з інвалідністю до 15 років отримують слухові апарати безплатно один раз на три роки. Від 15 до 18 років — один раз на п’ять років. Щоб отримати слуховий апарат, передусім треба звернутись до сімейного лікаря.

Механізм отримання безплатного слухового апарату для дитини такий:

  • дитина звертається в сурдологічний кабінет за направленням сімейного лікаря або педіатра;
  • визначається ступінь порушення слуху і який саме апарат дитина потребує;
  • мати або представник дитини з інвалідністю надає заяву з усіма необхідними документами.

Скільки дітей в області нині потребують слухового апарату, точних даних не мають, сказала лікарка.

"Це дуже важко зараз сказати, тому що встановлюється, що у дитини глухота, і дітей оперують. Діти не прив’язані до слухового апарату, у них є постійний мовний процесор, через який вони починають чути. Це робиться в Києві за гроші держбюджету".

Лікарка пояснила, у яких випадках варто звернути увагу на слух дитини.

"Дитина не реагує на голос мами, на звукові подразники, пізно починає розмовляти, не вимовляє певні звуки. Зверталися діти після вибухових травм".

Суспільне поспілкувалося з жителькою Бобринця Тетяною Шестопаль. Вона привезла доньку до лікаря на огляд.

"Лікар нам сказала, що все у нас гарно. Дуже часто слухає музику в навушниках. І в мене була така пересторога, чи нормально в неї зі слухом, чи не слухає вона музику у високих тонах".

За словами Галини Вуйтік, у сурдологічній лабораторії дитячої обласної лікарні щодня перевіряють слух у від п’яти до семи пацієнтів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок