У мисливських угіддях Кіровоградської області лісівники порахували тварин. Побільшало козуль, лисиць, тхорів та куниць, поменшало кабанів. Вовків цьогоріч така ж кількість, як і торік, та загалом їх стало більше у регіоні від початку повномасштабної війни.
Про це Суспільному розповів мисливствознавець філії держпідприємства "Ліси України" Руслан Кравченко.
З його слів, щорічний облік дозволяє контролювати чисельність тварин в угіддях області та визначати умови для збільшення їх популяції.
"Їздимо лісовою дорогою, де бачимо, як зранку й увечері переходять дикі тварини. Ми їх запам’ятовуємо і записуємо. Це візуальне спостереження. Є сліди переходів диких тварин. Ми об’їжджаємо, ставимо точки й рахуємо вхід та вихід. Ставимо кількість диких тварин, які перебувають в даному кварталі. Це певна ділянка, площа лісу. Може бути 15 гектарів, може 40".

У полях або на підгодівельних майданчиках, сказав, спостерігають і рахують тварин за допомогою тепловізорів.Оптико-електронний прилад для візуалізації температурного поля та вимірювання температури.
"За допомогою тепловізорів набагато ефективніше. Єгерська служба постійно здійснює контроль і охорону мисливських угідь. Вони практично цілодобово на території мисливських угідь, то вони найкраще знають, яка вже кількість".
Руслан Кравченко розказав, що загальна площа мисливських угідь в Кіровоградській області — 43 тисячі гектарів. Торік на їхній території жили 563 козулі, цьогоріч їх 583, було 152 кабани, нині нарахували 131-го, лисиць було 66, стало 68, лісових куниць було 70, стало 80, лісових тхорів торік нарахували 20, цьогоріч — 24. Після початку повномасштабної війни вдвічі збільшилась кількість вовків, сказав мисливствознавець.
"Цьогоріч нарахували 24 вовки. Мабуть мігрували через те, що збільшилась чисельність диких тварин, тобто кормова база для вовка. За допомогою цих підрахунків ми можемо встановити, наприклад, хижих тварин. Якщо вони перевищують свої норми і йдуть у населені пункти, потім є випадки сказу, які можуть передаватись домашнім тваринам. Людям так само несе небезпеку. Тому ми повинні рахувати й регулювати чисельність тварин".
За його словами, на території Оникіївського лісництва у вольєрах живуть три козулі, яких знайшли й вони потребували догляду. Також у вольєрі утримують двох ланей та п’ятьох диких кабанів. Зі слів Руслана Кравченка, цьогоріч випустили в природу трьох кабанів.
"До людей вони не звикають. Намагаємось, щоб люди менше контактували з ними й тримали відстань. Диких свиней ми вирощуємо. Крім маточного поголів’я, ми все випускаємо в мисливські угіддя, щоб вони жили на волі. Молодих свиней випускаємо в тому віці, коли вони вже в змозі в природі існувати самостійно, тобто до року".

Руслан Кравченко нагадав, що за браконьєрство передбачені 1020 гривень штрафу та компенсація збитків за вбиту тварину.
"Якщо це буде кабан, то це збитки 40 тисяч гривень, якщо це буде козуля — 32 тисячі гривень".

У Кіровоградській області з кінця березня 2022 року до закінчення воєнного стану діє заборона полювання. Вона не поширюється на військових, поліцейських, рятувальників та лісівників.