У знам’янській лікарні Кіровоградської області організували виїзну донорську акцію. Здати кров тут могли всі охочі. За чотири години долучилась 71 людина. Потреба у крові з початку повномасштабної війни є завжди, усіх груп і резусів. Тому організовують виїзні акції.
Про це розповів Суспільному завідувач відділу обласної станції переливання крові Роман Соболь.
Перед здачею крові донорам міряють тиск та беруть кров для визначення рівня гемоглобіну. Потім на станції переливання роблять її детальний аналіз на гепатит B, C, вірус імунодефіциту людини, сифіліс, сказав Роман Соболь.
"Один донор може врятувати три життя. Певної прив’язки до групи та резуса немає, оскільки ніколи не знаєш, з якою групою крові поступить пацієнт до лікарні. Є хибна думка, що якщо друга чи перша група, вона поширена і можна не здавати. Це не правильно. Оскільки людей, потребуючих цю кров, більше. Тому ми потребуємо всіх груп і резусів".
Донором може стати людина з 18 до 65 років, вагою від 50 кілограмів без хронічних захворювань, сказав лікар.
"Людина, яка приходить на донацію, повинна бути здорова. Серед протипоказів є недавнє видалення зуба, можна здавати через 10 днів, інфекційні захворювання: гепатит, ВІЛ, СНІД, сифіліс. Також протипоказами до донації є зроблені татуювання та операції до пів року".
Як розповів лікар, процедура здачі крові триває 10 хвилин. Максимальний об'єм за один раз — 450 мілілітрів. Чоловіки можуть бути донорами шість разів на рік, жінки – чотири.
Знам'янчанин Сергій Блудов розповів, що він донор з 13-річним стажем
"Мені або телефонують, або я сам дивлюся, коли можна здати кров. Здаю для військових, тому що зараз треба всім ділитися".
Виїзні акції в Знам’янці організовують раз на два-три місяці, сказав завідувач лікарняного банку крові Ігор Андросов. Залучають до цих акцій до 90-100 донорів. Це працівники залізничних підприємств, сільгосппідприємств, освітяни, медичні працівники, рятувальники, поліція.