Справа Хріненко: допитали сімох з восьми свідків у справі вбитої школярки з Кіровоградщини

Справа Хріненко: допитали сімох з восьми свідків у справі вбитої школярки з Кіровоградщини

Справа Хріненко: допитали сімох з восьми свідків у справі вбитої школярки з Кіровоградщини
. Суспільне: Кропивницький

Сімох з восьми свідків допитали під час судового засідання у Кропивницькому у справі вбитої понад два роки тому школярки Діани Хріненко з Суботців Знам’янського району.

Що відомо: Діані Хріненко було 16 років. Вона пішла на святкування Дня Незалежності, додому не повеpнулась. Пошуки тривали півроку. У березні 2019 року, за 12 кілометрів від Суботців знайшли рештки тіла людини та фрагменти одягу. Те, що вони належать Діані Хріненко, підтвердили три експертизи. Підозрюваного у вбивстві дівчини затримали в Польщі. Це 28-річний житель сусіднього села Новотрепівка.

О 10 годині біля будівлі Кіровського районного суду у Кропивницькому зібралися півтора десятки людей. Тримали плакат з написом “Вимагаємо пожиттєве вбивці”. Це були родичі і знайомі родини вбитої Діани Хріненко.

Знімальну групу через карантин до зали суду не пустили, дозволили залишити камеру. Сьогодні допитували свідків у справі.

Свідчиця у справі Алла Мандер розповіла, що бачила: ”Почула крик, підійшла до вікна, на протилежній стороні вулиці проходила молода дівчина, вона спокійно, сама пройшла, видно її було, а коли вона зайшла за бузок, зникла з полю зору, то було чути: “Не бийте мене, не бийте”. Коли я відкрила двері і вийшла до воріт на вулицю, вже нікого не було. Потім побачила, як вийшов молодий чоловік, кремезної статури, у футболці і шортах і світив собі під ноги”.

Обвинувачений у вбивстві Діани Хріненко Микола Середніцький уточнює: “Якщо я правильно зрозумів з ваших пояснень, то самого моменту нападу на потерпілу загиблу ви не бачили?" – "Ні”.

Один з свідків Андрій Кравцов – брат обвинуваченого. Каже, – спілкувався з ним після затримання. “Я в нього напряму запитав – це ти зробив? Напряму, ми були самі. Каже: “Ні”. Середніцький Микола Миколайович – мій троюрідний брат. Всі мене питають про час – це було свято і випито багато. Я нічого не пам’ятаю”.

Захисник обвинуваченого Олександр Урсаленко запитав: “Ви зазначили, що ви спілкувались після затримання, що це за спілкування? Це коли він був затриманий? По телефону? Тобто, він був вже затриманий і ви спілкувались?" – “Так”.

Після засідання захисник обвинуваченого від коментарів відмовився. Прокурор Костянтин Клюкін сказав: коментарі давати не може.

Після засідання мати Діани Хріненко розповіла: “Сьогодні під час допиту свідків я дізналась, що у підозрюваного у слідчому ізоляторі знаходиться телефон, з яким він спілкується зі своєю родиною і має вільний доступ до соціальних мереж. Наші правоохоронці не реагують”.

Судове засідання, на якому допитали сімох свідків, тривало 2 години. Підозрюваному у вбивстві продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці. Датою наступного судового засідання визначили 5 лютого.

Що відомо

  • Підозрюваному у зґвалтуванні та вбивстві 16-річної Діани Хріненко із Суботців Знам’янського району Кіровоградської області загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
  • Склад суду присяжних, який судитиме підозрюваного у зґвалтуванні та вбивстві 16-річної школярки Діани Хріненко, обрали у Кіровському районному суді Кропивницького. Присяжних обирали автоматичним розподілом.
  • На засідання суду у справі вбивства Діани Хріненко із Суботців Знам'янського району, який триває майже рік у Кіровському районному суді Кропивницького, не з’явились свідки. Їх викликають на засідання з жовтня.

На початок