Перейти до основного змісту
"Це перевірка власних сил". У Кропивницькому сертифікують вчителів

"Це перевірка власних сил". У Кропивницькому сертифікують вчителів

У Кропивницькому відбувся перший етап сертифікації вчителів. Це незалежне тестування їх знань, умінь та навичок. Цьогоріч, окрім вчителів початкової школи, української мови, математики, історії та громадянських дисциплін, сертифікуватися можуть вчителі англійської мови. Для них тестування відбудеться у вересні.

Про це Суспільному розповіла представниця Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Ліна Бутенко.

Сертифікацію в Україні запроваджують з 2019 року для різних категорій вчителів, які працюють за програмою "Нової української школи". Це реформа Міністерства освіти, яка передбачає створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність.

Зі слів Ліни Бутенко, тестування відбувається в укритті, оскільки воно проводиться один раз і немає додаткових і спеціальних сесій. На написання тесту в учасників є три години.

"Це паперовий варіант, не комп’ютерний тест. Учасники отримують зошит та бланк відповідей. Бланки ми потім збираємо та відправляємо у Центр обробки Українського центру оцінювання якості освіти. Кількість завдань з математики – 70, з історії – 80, для вчителів початкових класів, вчителів української мови і літератури – 85".

Для вчительки початкових класів Наталії Коваленко – це друга сертифікація. Сказала, що не хвилюється.

"Моя перша сертифікація була у 2022 році. Тоді я надзвичайно хвилювалась: як воно, що воно, чи вистачить мені сил і знань, щоб її пройти".

Вчитель історії Сергій Мілютін сертифікацію складав вперше.

"Це перевірка власних сил, здібностей та навичок. Найбільше хвилювання стосуються нормативно-документальної бази. Щодо фахових знань саме з історії, то їх немає".

З 82 учасників сертифікації на перший етап у Кропивницький приїхали семеро вчителів з інших областей – Донецької, Запорізької, Полтавської, Миколаївської та Херсонської. Вчителька початкових класів Ольга Мещерякова, розповіла, що живе за 260 кілометрів у місті Первомайськ.

"Під час реєстрації ми могли обрати місто, яке для нас зручне для проходження сертифікації. Для мене це поштовх для позачергової атестації. Зараз в мене перша категорія, я хочу на вищу категорію. Також це внутрішня мотивація довести собі, що я можу".

Зі слів вчительки початкових класів Алли Басистої, для неї цьогорічні завдання складніші, ніж три роки тому.

"Особливо ті завдання, які оцінювали у 2 бали саме на перевірку математичної компетентності. Вони були складні. І, на мою думку, не мали бути саме такого типу для вчителів початкової школи. Також цього разу були об’ємні тексти, на які ми витрачали багато часу".

Сертифікація вчителів – це оцінювання педагогічної діяльності вчителя, яке відбувається у три етапи. У разі успішного проходження вчитель отримує сертифікат, пояснила начальниця обласного управління Державної служби якості освіти Лілія Синчук.

"Сертифікат діє три роки і дає можливість отримати 20% надбавки до зарплати. Також це можливість пройти позачергово атестацію без додаткових навантажень, підвищивши категорію або підтвердивши своє педагогічне звання".

Другий етап сертифікації — це самооцінювання власної педагогічної діяльності. Відбудеться з 5 по 9 березня. Третій етап — це вивчення практичного досвіду. Він розпочнеться з 20 березня і триватиме до кінця навчального року.

Топ дня
Вибір редакції
На початок