На Кіровоградщині виникла затримка з виплатою грошової компенсації замість пакунка малюка. Нині на неї чекають майже півтори сотні родин. Грошову компенсацію не виплачують з грудня минулого року.
Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласного департаменту соціального захисту населення Олена Михальченко.
За її словами, державну допомогу у вигляді пакунка малюка в Україні запровадили з вересня 2018 року, з 2021-го з’явилася можливість обирати грошову компенсацію замість бебі-боксу.
"Вартості пакунка – немає. Є затверджений перелік товарів і вміст, яким наповнений пакунок малюка. Щодо вартості компенсації – це три прожиткових мінімуми на дитину віком до шести років, тобто нині це 7689 гривень. З 2022 року через воєнний стан гроші можна було на будь-які цілі використати, з 1 січня 2024 року – тільки на придбання дитячих товарів".

Олена Михальченко розказала, що з грудня минулого закінчився термін дії постанови про грошову компенсацію, тому виплата призупинилася. Нині майже півтори сотні заяв від родин чекають розгляду.
"Хочу всіх заспокоїти, ухвалили постанову №114 від 4 лютого, відповідно до якої продовжили термін дії цієї компенсації та найближчим часом всі наші управління соцзахисту опрацюють ці заяви й скерують списки".
За її інформацією, як тільки постанова набуде чинності, заяви на компенсацію розглянуть і родини отримають гроші.
"Цьогоріч було 48 заяв на компенсацію. За минулий рік десь понад сотню, очікують на розрахунок".
Головна медсестра лікарні швидкої меддопомоги Світлана Федотова сказала, що на 1 лютого в них залишилось 340 пакунків маляти.
"Думаю, що цього буде достатньо на 4-5 місяці. За січень-лютий ми видали 29 пакунків малюка, народилося дітей 96 за січень. За 2024 рік у нас отримали близько 40% пакунків малюка, решта – обрали грошову компенсацію".

За її словами, батькам самостійно обирають чи отримують пакунок малюка, чи грошову компенсацію.
"Якщо батьки отримують пакунок малюка, вони оформляють всю належну документацію і отримують пакунок малюка, який використовують відразу після пологів Якщо грошову компенсацію – вони отримують в паперовому вигляді довідку про неотримання пакунків малюка і тоді вони вже оформляють грошову компенсацію. Одного місяця обирають більше пакунок малюка, а іноді може й грошова компенсація переважати".
Породілля Катерина Соколенко-Смаровоз розповіла Суспільному, що очікує на виписку із пологового будинку у Кропивницькому. Для новонародженої доньки, сказала, пакунок малюка їй не потрібен.
"У 2021 році народила хлопчика. У нас теж тоді був вибір: або грошова компенсація, або бебі-бокс. Що попереднього разу, що зараз, ми обираємо грошову компенсацію, бо вже є досвід і для всіх діток ми наперед купуємо речі".

Надія Барановська розповіла обрала пакунок малюка. Сказало, що користуватися ним почала у лікарні відразу після народження сина.
"Якби взяли гроші, нам би не вистачило навіть, на половину бебі-бокса. А так там усе є і пелюшки, і памперси. Він хороший, все підходить, супер. Найбільше мені сподобалися ось ці дитячі костюмчики".

Торік на Кіровоградщині 1517 пакунків малюка видали сімʼям при виписці з пологового будинку. Компенсацію виплатили на 2579 дітей, сказала заступниця директора департаменту соціального захисту населення Олена Михальченко.