Перейти до основного змісту
Освіта, психологічна та юридична допомога. У Кропивницькому презентували Центр ветеранського розвитку

Освіта, психологічна та юридична допомога. У Кропивницькому презентували Центр ветеранського розвитку

10 грудня у Кропивницькому презентували Центр ветеранського розвитку, облаштований на базі Центральноукраїнського державного університету імені Винниченка. У ньому з наступного року ветеранам безплатно надаватимуть освітні послуги, психологічну та юридичну підтримку.

Про це Суспільному розповів ректор університету Євген Соболь.

За його словами, Центр облаштували за гроші закладу, витративши 150 тисяч гривень.

"Функціонування Центру можливе в тандемі з місцевою владою – багато питань щодо фінансування переплітаються з місцевим та обласним бюджетами, де мають закладати відповідне підґрунтя для навчання й перенавчання ветеранів. Тобто це спільний проєкт та спільна відповідальність".

Освітні програми для навчання ветеранів нині погоджують з управлінням у справах ветеранів, сказав ректор.

Координатор Центру Юрій Якубенко пояснив, що рішення про його облаштування й роботу ухвалили на засіданні вченої ради університету.

"Відповідно до завдань Міністерства ветеранів України, основне завдання – це сприяння ветеранам, членам їхніх родин, а також родинам загиблих захисників та захисниць в отриманні освітніх послуг. Основні напрямки – це IT-технології, підвищення кваліфікації та перепідготовка".

Крім того, за словами координатора, у Центрі ветерани та їхні рідні зможуть отримати психологічну та юридичну допомогу. Всі послуги будуть безплатними, їх надаватимуть згідно з відповідним графіком.

Зі слів координатора, нині спільно з управлінням у справах ветеранів визначають необхідну кількість працівників.

Про актуальність Центру ветеранського розвитку

Голова громадської організації "Єдина родина Кропивниччини", яка займається захистом прав рідних загиблих військових, Олена Степанок вважає, що такі центри потрібно було відкривати на початку російсько-української війни.

"Ми запізнились на десять років, тому що війна триває з 2014 року. Наприклад, якщо брати психологічну реабілітацію, то, на жаль, нею були охоплені досить мало ветеранів та членів їхніх родин. Юридичних питань також мало вирішують – я б сказала 20%".

Військовий Анатолій Шевчук нині проходить реабілітацію після поранення й цікавиться послугами, які надаватимуть у Центрі.

"Мене цікавить психологічна допомога, тому що фізичну допомогу я отримую в різних центрах. Психологічної ж допомоги малувато. Емоції переповнюють, ти вже не такий, яким йшов служити. Це переслідує тебе".

Такі центри військовий вважає потрібними.

Топ дня

Вибір редакції

На початок