Перейти до основного змісту
"Дитина жувала отруту для щурів": подробиці отруєння пʼятьох школярів у Кропивницькому

"Дитина жувала отруту для щурів": подробиці отруєння пʼятьох школярів у Кропивницькому

У Кропивницькому пʼятеро першокласників опинилися в лікарні після того, як з’їли у школі отруту для гризунів. А саме – для щурів. Це підтвердили аналізи дітей.

Про це Суспільному 9 грудня розповів завідувач відділення анестезіології обласної дитячої лікарні Андрій Гутарєв.

За його словами, 5 грудня в обласну дитячу лікарню привезли пʼятьох першокласників. Їх госпіталізували у відділення реанімації. Нині мають результати аналізів дітей. За даними лікаря, діти з’їли отруту для щурів.

"По анамнезуЦе сукупність відомостей про пацієнта і розвиток його захворювання, що отримують при опитуванні самого хворого й осіб, які його знають, та використовують для встановлення діагнозу і прогнозу хвороби, а також вибору оптимальних методів лікування і профілактики. дитина жувала отруту для щурів. Вона викликає дефіцит вітаміну K в організмі й порушує згортання крові. Можливі й кровотечі внутрішніх органів. Діти не можуть сказати, скільки міліграмів цієї отруйної речовини з’їли. Ми провели промивання шлунку та детоксикаціюВиведення шкідливих та токсичних речовин з організму.".

Андрій Гутарєв сказав, що сьогодні, 9 грудня, чотирьох дітей виписали з лікарні, один учень продовжує лікування від застуди.

Отруту школяр купив на шільному ярмарку

Шестирічного сина Вікторії Загребельної зранку виписали з обласної дитячої лікарні, де він лікувався чотири дні після отруєння. Зі слів жінки, 5 грудня її син купив на благодійному ярмарку в школі отруту для щурів — думав, що то цукерки. Жінка показала оголошення, яке організатори ярмарку відправили батькам учнів у спільну групу.

"Запрошуємо всіх учнів, батьків та вчителів ліцею "Європейська освіта" долучитися до благодійного ярмарку "Разом до Перемоги". Потрібні обігрівачі, засоби від гризунів, ліки, теплі речі. Чекаємо на ваші поробки, іграшки та сувеніри, які будуть залучені як ярмаркові лоти. Також можна сухе печиво та випічку без кремів", – написали в оголошенні.

Першокласник Назар Загребельний сказав, що на ярмарку купив свічку і, як він думав, цукерки.

"Я спочатку все роздивився, після чого купив свічку і запитав: 'Що то таке?". Сказали — цукерки. Спитав, скільки коштує — сказали, що 20 гривень. Я купив їх. Відкрили в класі на перерві, хто хотів, тому я й роздав".

Після 10:00 того ж дня син зателефонував і сказав, що в нього болить живіт, розповіла мама хлопчика.

"Я приїхала в медпункт, приїхала "швидка" — і ми разом зайшли до школи. Директорка сказала, що він з’їв щурячу отруту. Його забрали в реанімацію, де робили промивання шлунку, він лежав під крапельницею".

Директорка ліцею "Європейська освіта" Лілія Матяшова розповіла, що в неї немає версій, як отрута від щурів потрапила на ярмарок.

"Зараз я, як секретар створеної комісії, збираю свідчення всіх педагогічних працівників, які були присутні під час цього ярмарку. Дорослих там було багато: класні керівники, які мали контролювати, що дитина купила, а також ті, хто розкладав на стіл всі поробки та речі, які принесли батьки. Хтось же якось приніс цю гидоту в заклад. Питань дуже багато. І, звичайно, багато питань до колективу. Ми не спрацювали так, як треба".

Співорганізаторка ярмарку Оксана Василенко не захотіла пояснювати журналістам свою версію того, як отрута потрапила на ярмарок.

Про правила проведення шкільних ярмарків

Під час ярмарку в школі потрібно дотримуватись норм харчової безпеки, сказала речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

"Це відбір продуктів, які можуть там реалізовувати, і заборона певних їх видів. Зокрема це стосується м'ясних, рибних і молочних страв, а також страв, які містять крем — торти, тістечка, тобто продукції, яка потенційно є найбільш небезпечною, а також тієї, яка потребує спеціальних умов зберігання".

Про розслідування події та позицію міського управлння освіти

Вікторія Загребельна написала заяву у поліцію. Керівник слідчого відділу Кропивницького райуправління поліції Віктор Розуменко розповів, що вони розпочали досудове розслідування за честиною 1 статті 137Стаття 137: Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей. Частина 1: Невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю потерпілого. Кримінального кодексу України.

"Неналежне виконання щодо охорони життя та здоров’я дітей, карається штрафом від тисячі до чотирьох тисяч неоподаткованих мінімумівНеоподаткований мінімум – 17 гривень. Тобто в цьому випадку сума штрафу коливається від 17 тисяч до 68 тисяч гривень. доходів громадян, або обмеження волі на три роки".

Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко сказала, що влаштовувати ярмарки з продажем продуктів у школах Кропивницького заборонено. Отруєння дітей, з її слів, розслідує спеціально створена комісія.

"Ми можемо ухвалити рішення стосовно директорки. Є два варіанти дисциплінарного стягнення: догана або звільнення. Що робити, вирішемо за результатами розгляду комісії".

За словами Лариси Костенко, міськрада оприлюднить рішення після завершення розслідування.

Топ дня

Вибір редакції

На початок