1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Кропивницькому благодійна організація "100% життя. Кропивницький" інформує про вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), тестує та здійснює соціальний та психологічний супровід, реалізовуючи проєкти у громаді.
Про це Суспільному розповіла координаторка напрямків благодійної організації "100% життя. Кропивницький" Катерина Тимошенко.
З її слів, вони здійснюють супровід для людей з вірусом імунодефіциту людини.
"Ми шукаємо людей з ВІЛ та надаємо їм послуги з тестування. Вони можуть отримати соціальний супровід, супровід для постановки на облік і отримання терапії. Наші соціальні працівники на активному контакті з клієнтами. Вони допомагають їм проходити від прийняття хвороби й до напрацювання можливості до лікування".
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вони почали реалізовувати проєкти не тільки на базі лікарень, а й на базі громади, сказала Катерина Тимошенко.
"У громаді працювати складніше, тому що ми працюємо саме з ураженими категоріями. На них треба вийти, а це складно. Ми все одно виявляємо людей, доводимо до закладів охорони здоров'я для постановки на облік. Звісно, серед таких людей є і переселенці".
Про ВІЛ потрібно постійно нагадувати, сказала Катерина Тимошенко.
"Після акції, яка відбулася у п’ятницю (28 листопада — ред.) до нас надійшли звернення телефоном. Зателефонував чоловік і сказав: "Я сьогодні отримав листівку, тут написано, що мені можуть допомогти". Наші працівники його проконсультували. Нас почують, якщо будемо говорити про ВІЛ. Цю тему потрібно висвітлювати постійно".
За її словами, організація проводить не тільки акції, а й періодично інформує кропивничан про ВІЛ.
"Ми зазвичай виготовляємо якісь інформаційні матеріали для поширення. До прикладу, в нас було поширення в маршрутках. Ми розклеювали короткі інформаційні візитки з посиланням, де можна пройти тестування та як замовити тест".
Катерини Тимошенко вважає, що думка суспільства, стосовно людей з ВІЛ-статусом, змінилась.
"Якщо порівнювати з тим, що було раніше — думка людей змінилась. Раніше траплялося так, що людина приходила й казала: "Якщо я зараз піду в центр і мене там хтось побачить, то всі знатимуть, що в мене є ВІЛ". Люди думали, що це можна побачити ззовні. Ми пояснюємо, що ВІЛ абсолютно ніяк не проявляється: ці люди серед нас, і вони нічим не відрізняються. Проте існували й упередження: "Якщо серед нас є людина з ВІЛ-статусом, ми не можемо пити з однієї чашки, не варто тиснути їй руку чи перебувати в одному офісі".
Адреса організації "100% життя. Кропивницький": вулиця Преображенська, 2 (будинок побуту), шостий поверх. Звертатись можна в будні, з 9:30 до 17:30.
Що відомо про ВІЛ, СНІД
ВІЛ – це інфекційне захворювання, яке потребує пожиттєвого лікування, сказала голова благодійної організації "100% життя. Кропивницький" Юлія Чабанюк.
"Якщо ВІЛ-інфекцію не лікувати, то вона має чотири стадії. Остання – це СНІД, коли імунітет повністю зруйнований і це може призвести до смерті. Однак якщо людина вчасно розпочала лікування та не пропускає його, то на сьогоднішній день ця недуга не є смертельною".
За даними директорки обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галини Божок, нині на обліку в Кіровоградській області перебувають 3182 людини з вірусом імунодефіциту.