Учнів кропивницького ліцею "Муніципальний колегіум" вчили розпізнавати булінг та запобігати йому. Навчання влаштували, в рамках шкільного проєкту "Щоденні права".
Про це Суспільному розповіла заступниця директора ліцею Людмила Шиян.
З її слів, проєкт "Щоденні права" передбачає зустрічі, дебати, тематичні виховні години.
"Коли з дітьми поговорити, булінгу у нас немає, але десь в душі кожен якісь проблеми має і не хоче озвучувати їх. Але та інформація, яку вони отримали, думаю, корисна".
27 листопада відбулась зустріч учнів ліцею з представницею Уповноваженого з прав людини в області Галиною Луговою. За її словами, булінг, в перекладі з англійської, означає цькування – шкільне, на роботі або домашнє.
"Булінг – це прояв насильства, коли хтось через когось хоче ствердитись. Наша задача – не допустити цього, щоб школа і кожен освітній заклад, де є діти, був дружнім колективом. В освітніх закладах замовчують прояви боулінгу, вони є, є і серед дітей, і серед дорослих".
Щоб прояви цькування в закладах освіти не замовчувались, учні мають знати, як діяти у відповідних ситуаціях, вважає Галина Лугова. Під час зустрічі дітям роздали листівки з інформацією про те, куди можна звернутися у випадку булінгу. Крім того, додала, за булінг передбачена відповідальність – громадські роботи або штраф.
"Від 850 до 1700 гривень штрафу або від 20 до 40 годин робіт, якщо людину вперше визнали винною в булінгу. Якщо це повторний булінг і якщо це груповий боулінг, то штраф становитиме 1700-3400 гривень".
Десятикласниця Ірина Тюріна під час зустрічі з Галиною Луговою дізналась, що про булінг слід повідомляти або класного керівника, або адміністрацію школи.
"Поза школою ми можемо звернутися до поліції. Дізналась також про відповідальність за булінг".
Мама двох школярів Людмила Бойченко такі зустрічі вважає потрібними.
"Діти багато часу проводять у соцмережах. І тема булінгу, я помічаю, виникає під час ігор, під час самостійного перебування в гаджетах. Ми вдома багато розмовляємо з дітьми, намагаємося зробити так, щоб діти не були сам на сам зі своїми емоціями, своїми думками".
Проєктом "Щоденні права" протягом місяця планують охопити школярів 7-11 класів, сказала заступниця директора ліцею.