Перейти до основного змісту
Мати запас води, їжі й ліків та не панікувати. Як діяти у випадку підтоплення на Кіровоградщині

Мати запас води, їжі й ліків та не панікувати. Як діяти у випадку підтоплення на Кіровоградщині

Ексклюзивно

Жителям Кіровоградської області, у разі виникнення надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану, зокрема підтоплення території проживання, радять мати вдома триденний запас води, їжі й ліків, тримати документи у "тривожній валізі" чи наплічнику та не панікувати.

Про це Суспільному розповів заступник начальника обласного управління з питань цивільного захисту Костянтин Дружинін.

За його словами, на території Кіровоградщини підтоплення можливе у населених пунктах, розташованих у низинах біля річок та ставків Олександрійського району.

"Це території, розташовані у прибережній смузі річок, потічок, у різних балках, куди стікають поверхневі води. Тобто насамперед це низові території в населених пунктах".

Селами, які частково потрапляють у зони підтоплення, зі слів голови Онуфріївської громади Олександрійського району Віталія Берези, є Успенка, Деріївка, Куцеволівка та Млинок.

"Також це населені пункти, розташовані по річищу річки Сухий Омельничок. У нас визначені найвищі точки, у які будуть евакуйовуватися люди. Такі є у Деріївці та Онуфріївці. Населення збирається до пункту збору і потім слідують автобусами до цих визначених місць, де вони будуть перебувати. Зроблений перепис, інвентаризація маломобільних груп населення. Кожен комунальний заклад, який має транспорт для перевезення цих людей, відповідає за те, щоб вчасно були вони евакуйовані з місць можливого підтоплення".

Документи й речі у "тривожну валізу" слід зібрати завчасно, сказав заступник начальника обласного управління з питань цивільного захисту.

"Вона (валіза – ред.), в цьому випадку, має забезпечити герметичність цього пакунку, щоб він не намокав".

Крім того, у разі підтоплення слід відключити електрику та газ у будинку або на робочому місці, закрити крани водопостачання. Щоб захистити від підтоплення будівлі, треба мати мішки з піском, сказав заступник начальника управління.

"Слід ущільнити входи, віконні пройми у підвальних приміщеннях, мінімізувавши цим можливе потрапляння туди води. Також, якщо в цих приміщеннях зберігають харчі, їх треба звідти дістати й подбати про їх зберігання в інших, завчасно визначених, місцях. Не забуваємо й про свійську тварину – її також треба буде вивести на безпечні місця".

На випадок надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану Костянтин Дружинін радить мати вдома триденний запас питної води, продуктів та ліків.

Щоб уникнути отруєння, воду у місцях підтоплення з колодязів та свердловин пити не можна, як і вживати харчі, на які потрапила вода, пояснила начальниця обласного управління Держпродспоживслужби Галина Сабадаш.

"Це можуть бути і мікробіологічне забруднення, і хімічне. Все залежить від того, які об’єкти та споруди будуть підтоплені – або це склад пестицидів, або ж громадські вбиральні, або ж об’єкти, де зберігають агрохімікати. Все це може потрапляти у воду, зокрема збудники, які викликають гострі кишкові інфекції. Це будь-що: або ж умовно патогенна мікрофлора, або ж патогенна. Це і сальмонельоз, і дизентерія, і лептоспіроз, бруцельоз, сказ та інші захворювання".

Зі слів Галини Сабадаш, воду на підтоплених територіях можна пити лише після дезінфекції та проведення лабораторних аналізів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок