Перейти до основного змісту
"Дружня підтримка": ветерани у Кропивницькому безплатно отримують фізичну та психологічну допомогу

"Дружня підтримка": ветерани у Кропивницькому безплатно отримують фізичну та психологічну допомогу

У Кропивницькому ветеранам війни допомагають психологічно й фізично адаптуватися до життя після повернення з фронту. Заняття організовували у Донецькому державному університеті внутрішніх справ у рамках проєкту "Дружня підтримка" від Міністерства внутрішніх справ України, започаткованому 2022 року. Цьогоріч його учасниками стали 70 ветеранів.

Про це Суспільному розповів завідувач кафедри спеціальної фізичної та домедичної допомоги Ігор Шостак.

За його словами, мета проєкту — фізична й психологічна допомога ветеранам.

"Ці заняття організували, щоб ветеранів соціалізувати, щоб засобами спортивної реабілітації допомогти їм швидше повернутись до звичайного життя або служби.

Завідувач кафедри сказав, що для ветеранів є зал атлетичної підготовки, де вони займаються силовими вправами, зал для боротьби, зал боксу для відпрацювання ударів руками й ногами, вуличні тренажери. Крім того, в рамках проєкту двічі на тиждень, разом з курсантами університету, вони відвідують лікарні, де перебувають військові після операцій.

"Там ми з ними починаємо працювати над моторикою рук — займаємося малюванням, ліпкою, ваштовуємо прогулянки на свіжому повітрі".

Спортивні тренування відвідує ветеран російсько-української війни Михайло Дроботенко. З його слів, тренується тут щотижня протягом чотирьох місяців.

"Я можу приїхати в будь-який час, потренуватись і поїхати далі. Дуже зручно, коли багато чим займаєшся".
Тренування проводять тричі на тиждень. Нині їх відвідують 30 людей
Безплатні тренування тричі на тиждень відвідують 30 людей. Суспільне Кропивницький

Ветеран російсько-української війни Микола Івко адаптивним спортом займається пів року. З його слів, цей вид спорту розробили для людей з інвалідністю, залежно від їхніх можливостей. Службу у війську чоловік розпочав у 2015 році.

"Треную весь свій організм. Я — ветеран, після бойових дій відновлюю свої сили. Приїхали нещодавно зі змагань, доводиться не збавляти темп. У мене захворювання центральної нервової системи, тяжкі поранення внутрішніх органів. Коли я спортом не займаюсь, моє здоров’я "дає задню". А так — краще себе почуваю".

Кропивничанин Андрій Казарін сказав, що тренування допомагають відновити сили.

"Заняття допомагає у фізичному відновленні, після тяжких поранень — це відновлення і фізичне, і ментальне. Коли ти займаєшся спортом, тебе підтримують побратими, друзі, однодумці".

Андрій Казарін до Збройних сил України приєднався добровольцем у 2022 році, а у 2023-му отримав тяжке поранення.

"Пройшов курс лікування в Україні, потім у Норвегії лікувався. Поранення вплинуло на мої рухові можливості та моторику рук. У мене були тяжкі опіки — ураження 70% поверхні тіла. Мені обов’язково треба займатись спортом, працювати над моторикою рук. Тому зараз максимально працюю над цим".

Крім адаптивного виду спорту, Андрій займається футболом та настільним тенісом.

Для того, щоб підлаштувати заняття спортом під потреби ветеранів та військових після поранень, двічі проходив навчання, розповів тренер Володимир Галімський.

"Головне, щоб м’язи не атрофувались, щоб вони виконували свої функції, щоб поступала кров і всі речовини, які потрібні для життєдіяльності".
Ветерани з Кіровоградщини повернулись з міжнародних змагань Arnold Classic Europe
Ветерани з Кіровоградщини повернулись з міжнародних змагань Arnold Classic Europe. Суспільне Кропивницький

Троє ветеранів, які відвідують тренування, брали участь в міжнародних спортивних змаганнях серед ветеранів війни Strong Spirit's Games, розповів ветеран російсько-української війни Михайло Дроботенко.

"У цих змаганнях брали участь п'ять країн, це перші змагання під нашою егідою. Було близько сотні учасників. Я виборов п'ять золотих медалей і одну срібну, Микола Івко отримав бронзу і золото, Андрій Казарін привіз чотири золотих медалі".

Безплатні тренування проводять тричі на тиждень, нині їх відвідують 30 людей.

Топ дня

Вибір редакції

На початок