У селі Карлівка Кіровоградської області фермерка Вікторія Шевченко обробляє 100 гектарів полів. Понад рік, з того часу як її брат пішов на війну, вона самотужки займається господарством.
Про це жінка розповіла Суспільному.
"Це дуже важко морально й фізично. Однак, все одно, душа радіє, коли виходить, коли сієш й вирощуєш власними руками пшеницю – це все надихає й далі цим займатися".
Зі слів фермерки, їхній батько заснував господарство 33 роки тому.
"На тракторі працював ще мій батько. Тепер я на "старенькому" працюю".

Фермерка Вікторія Шевченко розчищає від гілля посадки навколо села. Суспільне Кропивницький
До родинної справи у Карлівці повернулась чотири роки тому з Одеської області, розказала Вікторія Шевченко. Там, з нині покійним чоловіком, вирощували тютюн і утримували пасіку.
"Ніколи в житті себе не бачила ні за кермом трактора, ні в полі. Все життя займалася зовсім іншою справою. Проте так вийшло, що приїхала, почала допомагати батькові й перейняла його досвід. Треба було комусь їхати в поле, я сіла за кермо й поїхала".
З її слів, робота на землі стала справою її життя.
"Подобається все від початку й до кінця: від підготовки землі й до посіву, посівна й дивитися потім, аби не проґавити бур’яни".

Фермерка Вікторія Шевченко на полі озимої пшениці. Суспільне Кропивницький
Вчитися їздити починала на старому батьковому тракторі, сказала жінка.
"Батько сказав: "Права на машину є, значить будуть і на тракторі. Сідай, заводь трактор і поїхали". Я великого трактора боялася, тому починала вчитися на батьковому старенькому китайському тракторі".
Керувати трактором і бульдозером навчалась в автошколі.
"Це легко тільки на картинці. Важко для жінки. Одразу кажу, це не жіноча робота, це робота для молодих, здорових хлопців й чоловіків, які зараз, на жаль, змушені захищати свою землю від навали сарани".
Поки брат на фронті, сказала, має працювати на землі за двох.
"Працюю нині за двох – за себе і брата, який на фронті. Він захищає свою сім’ю й свою землю".
Нині, поки роботи у полі немає, разом з місцевими жителями Вікторія розчищає від гілля посадки навколо села.