У Кропивницькому влаштували вуличну акцію з протидії насильству. Так долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня. На вулицях міста перехожим роздавали листи з інформацією, куди можна звернутися за допомогою у випадку насильства в родині.
Про це Суспільному розповіла директорка міського центру запобігання та протидії насильству Тетяна Крамаренко.
"Наша установа представляє такі спеціалізовані сервіси, як притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства. Це кризова кімната екстреного кризового реагування, денний центр соціально-психологічної допомоги і мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка виїжджає на екстрені виклики".
Вуличну акцію з протидії насильству влаштували у середмісті Кропивницького, щоб привернути увагу громадськості, розказала заступниця директора департаменту соціальної політики міськради Олена Костенко.
"Мета акції – привернути увагу до подолання проблем домашнього насильства в сім’ї, до жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі людьми. Також це рівні права між чоловіками та жінками".
Є чотири форми насильства, яких можуть зазнавати жінки, чоловіки та діти, сказала психологиня мобільної бригади Наталія Цумарєва.
"Є фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство. Випадки із будь-яких цих форм фіксує поліція. Крім цього, в місті та в області є загальні та спеціалізовані служби. Наприклад, це мобільна бригада, де люди можуть безкоштовно отримати психологічну підтримку, роз’яснення про їхні права та можливості".
Про акцію "16 днів проти насильства" дізналася вперше, сказала кропивничанка Наталія.
Дуже добре, що є такі організації, кудись можна звернутись по допомогу. Я взяла номери, якщо раптом мені треба буде кудись телефонувати.
За словами начальниці сектору протидії домашнього насильства поліції Дар’ї Гнєзділової, з початку року отримали 1276 звернень.
"Здебільшого у поліцію звертаються жінки стосовно того, що відносно них вчиняли домашнє насильство. Відповідно, діти, які стали його свідками, також є постраждалими. Найстіше поліція фіксує випадки психологічного насильство, яке зазвичай супроводжується фізичними та економічними формами. Інформація з приводу сексуального насильства до сектору протидій домашнього насильства не надходила".
Зі слів заступниці директора департаменту Олени Костенко, за півтори години акції інформаційні матеріали роздали майже семи сотням людей.