Кропивницький етнографічний проєкт "Баба Єлька" презентував шосту серію документального циклу, присвяченого дослідженню громад Кіровоградської області. Суспільне дізнавалось, про що у ній йдеться.
Команда проєкту побувала у селах Деріївка, Куцеволівка та Павлиш Онуфріївської громади Олександрійського району.
У Деріївці авторки проєкту зустрілись з Іваном та Ольгою Соколовими, які розповіли про молодість, яка припала на 40-ві роки XX століття, роботу в колгоспі й артілі, весілля, лозоплетіння та історію будівництва своєї хати, оздобленої дерев’яним мереживом.

Вчителька історії місцевої школи Тетяна Харенко-Охріменко показала світлини побуту, весілля, проводів в армію та інші фотографії з життя Деріївки, які вона зберігає в альбомах удома. Крім того, до фондів етнолабораторії проєкту вона передала свитку, яка належала Марії Карась, 1909 року народження, та підзорникПостільна спідниця, оборка для ліжка. Мотрі Плаксій, 1898 року народження.

У Куцеволівці учасниці проєкту познайомились з Ольгою Тартачною та Нінель Яциною, які в пошуках заробітку з Житомирщини та Дніпропетровщини, відповідно, потрапили на Кіровоградщину. Разом з ними команда проєкту навчилася готувати традиційну місцеву страву — вареники з "піском", рецепт яких є у книзі "Смачна Кропивниччина".

Житель Павлиша Карпо Колісник, який у січні 2025 року відзначатиме 100-річчя, розповів про Голодомор 1932-1933 років, Другу світову війну та повоєнні роки. Крім цього, команда проєкту записала пісні у його виконанні.

"Відкривши для себе Онуфріївську громаду, "Баба Єлька" стала фанатом цього краю. Ми полюбили абсолютно усе тут: людей, хати, природу", — поділилась враженнями від поїздки співавторка проєкту Інна Тільнова.
Переглянути серіал "Баба Єлька" можна на каналі проєкту в YouTube.
Документальний цикл знімають за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Команда проєкту має створити низку культурних продуктів, серед яких серіал про старожилів регіону, колекція чоловічого та жіночого одягу та взуття, книжка з піснями та альбом зі схемами вишивок.