Перейти до основного змісту
У Кропивницькому зібрали 15 літрів крові під час виїзної донорської акції

У Кропивницькому зібрали 15 літрів крові під час виїзної донорської акції

У Кропивницькому зібрали 15 літрів крові під час виїзної донорської акції у приміщенні інженерного фахового коледжу. Вона тривала чотири години. Долучились 35 людей. Це студенти, працівники інженерного фахового коледжу та їхні рідні.

Про це Суспільному розповів лікар обласної станції переливання крові Вадим Чернишов.

З його слів, перед тим як зібрати кров – у донорів лікарі вимірюють температуру й тиск.

"Підготовка – зранку легкий сніданок, жирного, молочного, смаженого не вживати. Не можна здавати кров до 18 років й тим, чия вага менше ніж 50 кілограмів".

Вадим Чернишо додав, що здавати кров можна до 65 років. Протипокази – це інфекційні недуги, онкозахворювання, лікування інсуліном, ампутація чи трансплантація органу.

Такі виїзні акції зі збору крові влаштовують для зручності донорів, сказав лікар.

"На станцію людина не завжди може прийти – то немає часу, то зайнятий. А тут ми на місці. Тяжкі часи, війна. Треба трохи поповнити об’єм нашої донорської крові. Заміну крові ще ніхто не придумав, тому завжди є потреба в ній. В першу чергу нашим пораненим воїнам, які в шпиталях, потім онкохворим і з гематологічними захворюваннями. І маленьким діткам, у яких анемія або захворювання крові".

У Кропивницькому зібрали 15 літрів крові під час виїзної донорської акції
Виїзне обладнання для забору крові. Суспільне Кропивницький

Медсестра Олександра Уромова сказала, що донація крові в середньому триває від пʼяти до семи хвилин. З кожного донора беруть по 450 мілілітрів крові.

"Після здачі не курити, пити більше водички. Руку, з якої брали кров, не навантажувати".

Зі слів заступника директора інженерного коледжу Олександра Вівсяного, після пропозиції від обласної станції переливання крові вони порадились з викладачами і студентами та вирішили, що треба допомогти ЗСУ й станції переливання крові.

"Запрошували студентів, тим кому є 18 років, викладачів та співробітників коледжу. Все на місці, біля місця роботи. Крім того, воно ж й ідеологічну функцію має. Студенти бачать, що вони допомагають нашій країні, допомагають ЗСУ, пораненим бійцям. І це, якоюсь мірою, підіймає їхній дух".

У Кропивницькому зібрали 15 літрів крові під час виїзної донорської акції
Виїзна донація у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Про акцію дізнався від дружини, яка працює в коледжі й вирішив долучитися, сказав кропивничанин Віталій Павленко.

"Не перший раз здаємо. Я здаю від чотирьох до пʼяти разів на рік. Потрібно допомогти та чим можемо, тим і допомагаємо, так само і цією здачею крові".

Працівниця інженерного коледжу Ольга Анісімова, теж доєдналась до виїзної акції, її чоловік з 2014-го року служить в Збройних Силах України.

"Моя мотивація – для поранених солдат".

Зі слів лікаря, перед відправленням до лікарень кров перевіряють на гепатит B, С, ВІЛ, СНІД та сифіліс. У разі виявлення інфекції донору повідомляють про це. Здавати кров можна кожні два місяці.

Топ дня

Вибір редакції

На початок