Перейти до основного змісту
У Кропивницькому готують виставу про життя на Херсонщині під час окупації

У Кропивницькому готують виставу про життя на Херсонщині під час окупації

Учасники творчого об'єднання Кропива
Учасники творчого об'єднання "Кропива" у сховищі на вулиці Театральна. Кропивницький, 12 листопада 2024 року. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому учасники творчого об’єднання "Кропива" готують прем’єру вистави за трагікомедією драматургині Оксани Гриценко "Молочайник" про життя на Херсонщині під час окупації. Показ відбудеться менш як за три тижні.

Про це під час пресконференції 12 листопада розповів співініціатор створення об’єднання Вячеслав Вандрашек.

Трагікомедію "Молочайник" драматургиня, сценаристка та журналістка Оксана Гриценко написала у 2023 році. Це розповідь про п'ятьох жінок, які живуть під час окупації в селі на півдні Херсонської області.

Пресконференція відбулась у сховищі на вулиці Театральна, де показуватимуть виставу.

Зі слів Вячеслава Вандрашека, ідея постановки з'явилась чи не одразу після прем’єрного читання п’єси у Кропивницькому у вересні.

"Найближчі два тижні ми посиленого готуватимемось. Це буде вистава на одну дію, обов’язково буде присутня авторка п’єси. Ми дуже-дуже трепетно ставимось до цієї історії, тому що це перша наша вистава, і ми хочемо туди вкласти, і вкладемо, всі свої сили, щирі всі почування для того, щоб це вийшов дуже й дуже гідний продукт".

Локацію обрали з огляду на зміст п’єси.

"Події вистави частково відбуваються у підвалі, та й взагалі країна останнім часом звикла багато часу проводити в укриттях. Тема, яку ми підіймаємо, важлива – щоб відчували там на лівому березі Дніпра (окупована частина Херсонщини – ред.), що ми про них думаємо, нам болить ця ситуація. Ця камерність, думаю, дасть глядачу більше відчути емоції акторів".

За словами режисера-постановника вистави, головного режисера Херсонського театру імені Миколи Куліша Сергія Павлюка, вистава нагадає кропивничанам, якою ціною дається їхнє відносно спокійне життя й покаже, що пережили жителі Херсонщини, багато з яких нині живуть саме у Кіровоградській області.

"Люди заново це переживають, є такий момент очищення через сльози, усвідомлення, що ти вижив. Це певний терапевтичний момент: ці вистави – терапія для тих, хто це пройшов, і нагадування тим, хто втомився від війни, що ця війна може дійти до них".

Вистава не має на меті заробіток, сказав Вячеслав Вандрашек.

"Всі, хто працює над виставою, роблять це на добровільних засадах. Є меценатська підтримка, але оформлення, декорації здебільшого будуть з того, що принесли учасники проєкту".

Показ триватиме три дні, кількість місць обмежена.

Топ дня

Вибір редакції

На початок