Кропивничанка Людмила Макей прикрашає ялинкові кулі петриківським розписом. Суспільному жінка розповіла, що малювати почала два роки тому. Відтоді створила сотню ялинкових прикрас.

Традиційним рослинним орнаментам, якими ще кілька століть тому розмальовували речі й хати в селі Петриківці на Дніпропетровщині, майстриня прикрашає побутові речі: кухонні дощечки, тарілки і блокноти. А в період новорічних свят почала розмальовувати новорічні іграшки.

“В минулому році я вперше прикрасила петриківським розписом ялинкову кулю і принесла її на роботу. Колегам так сподобалась ідея, що відразу всі почали замовляти і собі таку. Хтось просив намалювати півня, хтось квіти, хтось птаха. Через соціальні мережі фотографії моїх ялинкових прикрас побачили друзі з інших міст. Вони просили вислати поштою оригінальну іграшку. Всі новорічні іграшки я залюбки дарую друзям”.
Жінка використовує в роботі акрилові фарби, каже вони стійкі і яскраві. Тонкі лінії малює за допомогою пензля з кошачої шерсті. Ягоди і краплини на малюнках створює за допомогою піпетки. “Буває так, що на виготовлення однієї іграшки я витрачаю годину, а бувають такі малюнки, які потребують неабиякої точності – тоді на виготовлення іграшки йде весь вечір. Кожну іграшку я прикрашаю блискітками. Вони такі казкові виходять, що я б ними сама бавилась”.

Цього року Людмила прикрасить свою новорічну ялинку іграшками, виготовленими власноруч. Для цього вже почала розмальовувати прозорі кульки, каже такі ялинкові прикраси будуть в моді у Новому році. “Зазвичай вдома я встановлюю ялинку в останній день року . Планую прикрасити її напівпрозорими, майже невидимими кулями. Точно знаю, що моя ялинка буде наймоднішою з усіх”.

Що відомо
- Петрикі́вський ро́зпис, або “петрикі́вка” — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.
- Петриківка зародилася на вибіленій стіні селянської хати мазанки. Господині прикрашали сакральними орнаментами піч – годувальницю сім’ї, та бігунцями оздоблювали вікна і двері. Згодом розписи перейшли на речі домашнього вжитку та папір.
- Візерунки із зображенням листків дуба чи ялиці вважались оберегом чоловіків, в квітки та ягоди калини – жіночими.
- 5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО