Перейти до основного змісту
У Кропивницькому за пів року на 10% подорожчала оренда житла

У Кропивницькому за пів року на 10% подорожчала оренда житла

Ексклюзивно

У Кропивницькому за пів року на 10% подорожчала оренда квартир та будинків. Найбільший попит — на одно- та двокімнатні квартири.

Про це Суспільному розповіла директорка агенції нерухомості Оксана Слатніцька.

За її словами, крім квартир, нині запитують про частини приватних будинків.

"На початок літа однокімнатні квартири були по 5-6 тисяч гривень. Влітку ми трохи бачили спад за ціною оренди — студенти роз’їхалися, квартири звільнилися. Нині невелике, але все ж зростання є. Однокімнатна квартира з автономним опаленням та меблями буде коштувати від 6 до 7 тисяч гривень за місяць".

За даними директорки агенції, попит на квартири зріс із середини серпня. Вона вважає, що це пов’язано з новим навчальним роком та евакуацією жителів Покровська на Кіровоградщину.

"Телефони щодо оренди — "червоні". Можуть дивитися і троє, і п’ятеро людей щодня. Більше здається квартир, ніж приватного сектору. Але це пов’язано з тим, що приватного сектору для оренди в доступі дуже мало".

Оксана Слатніцька застерігає від шахраїв.

"Не передавати наперед ніякі гроші. Ні на карту, нікуди їх не скидати. Це така розповсюджена схема, коли говорять: "Скиньте мені завдаток, бо ви не один. Я тоді знімаю оголошення і ви будете один-єдиний орендар". Одразу тікайте від таких оголошень. Як правило, сплачується перший місяць оренди і завдаткова сума. Це ще один місяць оренди. І послуги ріелтора – це від 50% місячної орендної плати".

Олена Єфімова з донькою переїхали на Кіровоградщину з Сєвєродонецька Луганської області на початку повномасштабного вторгнення. Жінка розповіла, що спочатку проживали в селищі Олександрівка, а у червні 2022 року знайшли квартиру і переїхали у Кропивницький. За однокімнатну квартиру щомісяця платили чотири тисячі гривень. З початку жовтня цього року орендують іншу квартиру — за шість тисяч гривень.

"Різниця між вереснем і жовтнем за оренду — тисяча гривень. За два роки я зробила порівняння: за чотири тисячі можна було орендувати квартиру, а зараз за ці гроші — кімнату в гуртожитку".

За словами жінки, крім ціни, її вимоги до квартири — не вище шостого поверху, далі від критичної інфраструктури та з якісним інтернетом для дистанційної роботи.

Зі слів директорки агенції Оксани Слатніцької, якою ціна на оренду житла буде далі, через війну в Україні передбачити неможливо.

Топ дня

Вибір редакції

На початок