Перейти до основного змісту
65 вироків винесли корупціонерам Кіровоградщини – Опендатабот

65 вироків винесли корупціонерам Кіровоградщини – Опендатабот

6877 вироків корупціонерам винесли в Україні з початку повномасштабної війни, а цього року – 1758 вироків. У 1,5% справ порушники отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Це дані з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення НАЗК на жовтень 2024 року. На Кіровоградщині винесли 65 вироків корупціонерам від початку повномасштабної війни.

Про це йдеться на платформі для роботи з відкритими даними Опендатабот.

За даними порталу, найбільше порушників отримали вироки на Львівщині – це 172 справ або 9,8% від загальної кількості. Далі за рейтингом Вінницька та Одеська області – 151 та 115 справ відповідно.

"У 97,5% випадків цьогоріч злочинцям присудили штраф – це 1 714 вироків. 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі – це 27 вироків. Кількість записів по регіонах скоріш відбиває процеси стабільної роботи судів, аніж реальну кількість та локалізацію корупціонерів", – йдеться на платформі Опендатабот.

Найбільше порушників цього року засудили за статтею 369 Кримінального кодексу – це пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі – 663 вироки або 37,7% від загальної кількості й на третину менше ніж того року. Далій за рейтингом частина перша статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це несвоєчасне подання декларацій, 623 вироків або 35,4%.

"У порівнянні до минулого року таких порушень побільшало у 34 рази. У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) зазначають, що дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити тільки з квітня 2024 року, коли завершились одразу три кампанії декларування. Це десятки тисяч заяв, й наразі не всі є опрацьованими", – йдеться в матеріалі.

За статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення винесли 281 вирок за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Це вдвічі менше, ніж торік.

"Така динаміка пов’язана з тим, що на початку повномасштабного вторгнення для посадовців подання декларацій було добровільним, відповідно, й не контролювалося НАЗК", – пояснили "Опендатабот".

З лютого 2022 року до жовтня 2023 року декларації посадовців не перевірялись. Дані за 2021 та за 2022 роки чиновники мали подати до початку 2023 року, а за минулий рік — до квітня 2024.

Топ дня

Вибір редакції

На початок