Перейти до основного змісту
Приманки розкладають вручну. На Кіровоградщині вакцинують диких тварин від сказу

Приманки розкладають вручну. На Кіровоградщині вакцинують диких тварин від сказу

На Кіровоградщині 28 жовтня розпочали вакцинацію диких тварин від сказу. Приманки з вакциною розкладають 302 бригади. Кіровоградська область отримала 482 тисячі доз за державні гроші, це 21 мільйон гривень.

Про це розповіла Суспільному речниця Держпродспоживслужби Наталія Шевченко.

"Цьогоріч Держпродспоживслужба проводить маштабну кампанію з імунізації, ми плануємо охопити 100% території нашої області. Це лісосмуги, балки, лісові території, оминаються водні об’єкти та населені пункти".

Речниця пояснила, з’ївши таку приманку, тварина отримає імунітет на рік і впродовж цього часу не захворіє на сказ.

Вакцинація диких тварин від сказу. Кіровоградщина отримала 482 тисячі доз
Вакцина від сказу для диких м’ясоїдних тварин. Суспільне Кропивницький

Вакцину для диких м’ясоїдних тварин 28 жовтня розкладали на території Великосеверинівської громади. Голова громади Сергій Левченко розповів, що після початку повномасштабного вторгнення кількість лисиць у громаді збільшилася.

"З початком повномасштабного вторгнення заборонили полювання у громаді, у зв’язку з цим популяція м’ясоїдних тварин, а особливо лисиць, у нас збільшилась в рази. Якщо раніше ми лисиць бачили раз на пів року, то зараз ми їх зустрічаємо частіше. Нещодавно лисиця була в селі з підозрою на сказ".
Вакцинація диких тварин від сказу. Кіровоградщина отримала 482 тисячі доз
Розкладають вакцину для диких м’ясоїдних тварин на території Великосеверинівської громади. Суспільне Кропивницький

Вакцинація диких тварин від сказу триватиме з 28 жовтня по 1 листопада, сказав начальник Кропивницької райлікарні ветмедицини Віталій Тєльний.

"Сказ — це вірусна хвороба. Небезпечний тим, що він невиліковний і при захворюванні і невчасному наданні антирабічної допомоги людині, помирає".

Розповів, що одна бригада, а це чотири людини, за день розкладатиме 375 брикетів з вакциною.

"Брикет складається з харчової принади, яка вкриває капсулу, в якій поміщена доза вакцини. При прокушувані брикету ослаблений вірус потрапляє на слизові оболонки рота і на 21 день у тварини виробляється імунітет. Лисиця є переносником сказу і постійно його тримає в собі, розповсюджує і передає його свійським тваринам".

З початку року в області зафіксували 95 випадків сказу серед тварин. Торік за такий самий період було 74. Це дані від речниці Держпродспоживслужби. Найнижчу кількість захворювань фіксували у 2022 році — 36 випадків.

"Такий результат ми пов’язуємо з тим, що, починаючи з 2018 року, щороку восени в нас в області і по всій Україні проходила кампанія з імунізації, але тоді це проводили за допомогою авіатранспорту, який містив спеціальну машину з GPS-навігатором, тобто це розкидання відбувалося автоматизовано. Нині через заборону у зв'язку з повномасштабною війною, розкладають вручну.

У Кіровоградській області у 29 лікарнях ветеринарної медицини можна безплатно вакцинувати домашніх тварин проти сказу. Також у громадах є пункти ветмедицини від лікарень, вони всі забезпечені вакциною.

Топ дня

Вибір редакції

На початок