У Кіровоградській області на 10 гривень за кілограм знизилися за місяць закупівельні ціни на свиней. Натомість кількість свиней, яких утримують господарства, порівняно з січнем зросла на півтори тисячі. Подешевшала й свинина на ринках Кропивницького.
Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
За її інформацією, нині господарства області утримують понад 190 тисяч свиней.
"154 тисячі свиней вирощують сільгосппідприємства регіону. Якщо порівнювати з початком року, їхня кількість збільшилася на півтори тисячі голів. Є відпрацьовані технології вирощування свиней, виробництва м’яса, є кормова база. Торік ціни на зернові, які використовуються для виготовленн комбікормів, були достатньо прийнятними. Тому маємо незначне збільшення поголів'я свиней в області".
У свинокомплексі в селі Могутнє на Кіровоградщині свиней вирощують четвертий рік. Мають їх дев’ять тисяч. Реалізують продукцію на Антонівський м’ясокомбінат у Київській області та Жмеринський у Вінницькій області, розповів директор свинокомплексу Володимир Ілюхін.
"На сьогодні основна проблема тваринництва полягає в тому, що у зв'язку із підвищенням цін на зернові та олійні культури, збільшується собівартість свиней. При цьому постійно зменшується вартість саме на продаж тварин. Зараз за кілограм нам дають 55-56 гривень, це ціна із ПДВ. На даному етапі для нас рентабельна ціна хоча б 65 гривень".
Підприємниця Марина Високіх торгує на ринку "Колгоспний" у Кропивницькому. З її слів, купує свинину у людей з Кропивницького району. У січні ціна була від 70 до 75 гривень за кілограм, влітку – 65, нині – на 10 гривень менше. Порівнює нинішні ціни на м'ясо з тими, що були наприкінці літа.
"Немає стабільності, щоб ціна трималася. І покупців немає, немає кому продавати. На ринку ціни впали. М'ясо можна було купити по 180 гривень за кілограм, зараз продаємо по 160-170. Ошийки взагалі були по 240, нині 210-220 гривень".
Людмила Культенко продає на ринку м’ясо свиней, яких вирощують з чоловіком.
"Якщо влітку зерно можна було купити по 4500 гривень за тонну, то зараз його ціна 8000-8500. Корм для свиней подорожчав, енергоносії теж, а от продавати стали менше. Така ситуація повторюється щороку. Якщо влітку є ціна на м'ясо і на живу вагу, то на осінь люди тримають домашню птицю, яку потім ріжуть, то відповідноі попит на свинину менший".
Вересень та жовтень – місяці, коли ціна на свинину падає щороку, пояснила керівниця аналітичного відділу асоціації "Свинарі України" Олександра Бондарська.
"Ціна пов'язана з коливанням попиту і пропозиції на свинину. У виробників підвищується виробництво, оскільки спека вже не стримує прирости тварин і добирають свої забійні кондиції швидше. Споживачі навпаки готуються до зими, до нового опалювального сезону. Водночас цей період припадає на активніший збір грибів, вилов риби і забій птиці та худоби у домогосподарствах".
Закупівельні ціни на свиней порівняно з жовтнем минулого року менші на 25%. Олександра Бондарська вважає, якщо ця тенденція збережеться, то попит збільшиться і наприкінці року свинина подорожчає на 20-30 гривень.