Перейти до основного змісту
У Кропивницькому перевіряють фінансово-майновий стан переселенців. Хто продовжить отримувати виплати

У Кропивницькому перевіряють фінансово-майновий стан переселенців. Хто продовжить отримувати виплати

У Кропивницькому управління соціального захисту перевіряє, чи змінився фінансово-майновий стан переселенців. За підсумками, комусь продовжать виплату допомоги від держави на проживання, комусь припинять. У серпні цього року термін виплати допомоги на проживання для значної частини переселенців закінчився. У вересні уряд продовжив її на пів року.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальниці департаменту соціальної політики Ольга Баланюк.

За її словами, нині у Кропивницькому зареєстровані 23878 переселенців. У вересні виплати на проживання отримали 5911 людей, нині – перевіряють, чи не змінився фінансово-майновий стан родин переселенців. Після оновлення даних, буде відомо, скільки з них далі отримуватимуть виплату.

"Перевірка проводиться середньомісячним сукупного доходу відповідно до даних, наданих державною податковою службою, пенсії – пенсійним фондом України".

Хто пройде перевірку, тому виплату продовжать автоматично до лютого 2025 року. Додатково нікуди звертатися не потрібно, пояснила Ольга Баланюк.

"Кому не продовжать в автоматичному режимі, потрібно звернутись із заявою. З таких суттєвих змін – це врахування до складу сім’ї людей, які призвані за мобілізацією, такі люди нині не враховуються до складу сім’ї і їх доходи до середньомісячного сукупного доходу не враховують".

До прикладу, виплати можуть втратити переселенці, які перебувають за кордоном понад 30 днів без обґрунтованих причин, придбали майно або валюту на суму понад сто тисяч гривень або чий дохід на одного члена родини перевищує 9444 гривні.

Переселенка з Костянтинівки Донецької області Олена Ховалкіна розповіла, що у Кропивницькому живе третій рік. Приїхала з двома неповнолітніми дітьми. Вона отримує дві тисячі гривень, діти – по три тисячі. Дізналась, що у жовтні виплату затримують, після чого питала про це у міському Центрі надання адмінпослуг.

"У вересні отримала виплати, але в жовтні – немає. Дізналась, що мені потрібно переоформлювати, оновити довідки. Хоча до лютого сказали, що буде автоматично нарахована й ось багато людей скаржаться. Про понад 10 таких знаю точно".

З її слів, для отримання виплати, потрібно принести у Центр надання адмінпослуг переоформлену довідку зі школи, з роботи чи з центру зайнятості. Донька навчається дистанційно в школі, яка розташована в Костянтинівці за шість кілометрів від фронту, тому довідку звідти складно взяти, сказала жінка.

Працівник відділу прийому громадян Ігор Бурика розповів, що за годину з питанням про виплати у Центр звернулись 40 переселенців.

"В нас є напилив людей. Вони звертаються стосовно питання виплат, ми відповідаємо і на телефонні дзвінки, і на питання, які виникають при зверненні громадян".

Переселенець Олексій Тамулевич у 2014 виїхав з родиною з Первомайська Луганської області й переїхав у Харків. Звідти, після повномасштабного вторгнення, переїхали у Кропивницький. Розповів, що допомогу від держави, як переселенці, отримували з 2022 року.

"Вчора подзвонили та сказали, що виплати нам заборонили. Це три тисячі на дитину і по дві тисячі на мене й дружину. Зупинили не зрозуміло з яких причин. Дав запит, на основі якого сказали, що великі доходи. Я по факту ФОП по нульовій декларації, дружина стоїть у центрі зайнятості. Виплати призупинили всій родині, тобто в нас ще дитина 16 років. За моїми підрахунками, ми не перевищуємо суму доходу згідно з законодавством 9444 гривні".

За даними Ольги Баланюк, перевірка фінансово-майнового стану переселенців триватиме до кінця жовтня.

Топ дня

Вибір редакції

На початок