Підтримка ментального здоров'я. Куди звернутися на Кіровоградщині

Підтримка ментального здоров'я. Куди звернутися на Кіровоградщині

У Кіровоградській області працюватимуть шість консультантів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?". Її в Україні реалізують за ініціативою першої леді Олени Зеленської й за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Також в області є регіональний координатор програми.

Про це розповів на брифінгу директор обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак.

За його словами, консультанти працюватимуть у Кропивницькому районі, містах Кропивницький, Гайворон, Олександрія, Новоукраїнка та Світловодськ.

"У нас на сьогодні в області велика кількість людей, які потребують психологічної або емоційної підтримки. Це 37 тисяч людей з інвалідністю, і понад 44 тисячі з поведінковими розладами, 6500 малозабезпечених родин, 2500 одиноких матерів, понад 4000 сімей, де виховуються діти з інвалідністю, понад 5000 сімей загиблих воїнів, понад 81 тисячу переселенців. Останні два роки ми вибудовуємо систему підтримки не лише у великих містах, але й у територіальних громадах".

Сергій Пастернак нагадав, де в області можна отримати психологічну допомогу. Це:

  • 46 психологічних хабів майже в усіх громадах (вони з початку повномасштабної війни надали допомогу 18 тисячам людей);
  • сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою Всесвітньої організації охорони здоров'я (440 лікарів і 644 представники молодшого медичного персоналу);
  • чотири центри життєстійкості в місті Кропивницькому, Гайвороні, Смоліному і Новоукраїнці;
  • психологічні консультанти в 15 громадських організаціях;
  • психологи в школах, дитсадках і позашкільних закладах;
  • гаряча лінія контактного центру голови начальника обласної військової адміністрації (туди можуть зателефонувати всі охочі, і їх скерують до людини чи центру, яка надасть психологічну допомогу)

За словами Сергія Пастернака, в області є 800 таких спеціалістів. Також відзначив роботу психологів в кризових умовах.

"Якщо станеться якась надзвичайна ситуація, то все відпрацьовано спільно з ДСНС, і взагалі варто відзначити потужну роботу психологів цієї служби. Ми бачимо це при прийнятті, наприклад, евакуаційних потягів. Усі люди при прибутті відразу отримують допомогу від психологів ДСНС, а потім, коли приїжджають у громади й поселяються там, з ними починають працювати психологи безпосередньо громад".

За словами Сергія Пастернака, потрібно, щоб складник "ментальне здоров'я" був у діяльності всіх підприємств й установ області.

"Щоб підприємці й керівники установ також не забували про ментальне здоров'я своїх працівників, тобто попереду у нас ще дуже-дуже багато роботи".

На Кіровоградщині до системи психологічної підтримки хочуть залучити релігійні організації. Це могло б допомогти людям, які з різних причин не хочуть звертатися до державних і комунальних структур, сказав Сергій Пастернак.

На початок