У Кіровоградській області за 2024 рік виписали 398 штрафів за порушення під час продажу підакцизних товарів — алкоголю й тютюнових виробів. Також слідчі розпочали чотири кримінальні провадження. Загалом за рік поліція провела 5450 рейдів на ринках, у магазинах, торгових павільйонах, кіосках і на прилеглих територіях, де торгують алкогольними напоями й цигарками.
Про це Суспільному розповіла речниця поліції області Віталіна Бевзенко.
Чотири кримінальних провадження відкрили за статтею 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.
До прикладу, про одне з них можна знайти інформацію в Реєстрі судових рішень. Там є ухвала судді від 29 липня про продовження досудового розслідування.
За версією слідства, на території міста Кропивницький та області діє група людей, які продають незаконно виготовлені цигарки. Вони організували діяльність у вигляді філії підприємства, яке розташоване на території Полтавщини. Воно має ліцензію на роздрібну торгівлю сигаретами й водночас інколи продає їх поза офіційним обліком.
"Торгові представники філії шукають підприємців на території Кіровоградської області й пропонують для реалізації сигарети, офіційно виготовлені однією з фабрик, а також ті, які виготовлені поза межами офіційного обліку. Але за значно нижчою ціною. При цьому незаконно виготовлені тютюнові вироби мають ідентичний вигляд офіційно виготовленим та містять підроблену марку акцизного податку", — йдеться в ухвалі суду.
Також у 2024 році винесли один вирок по торішній справі. 18 березня Ленінський районний суд у Кропивницькому виніс вирок чоловікові, який торгував підробленими горілкою й коньяком. У кого він їх купував, слідство не встановило.
27 жовтня 2023 року увечері поліцейські зафіксували, як чоловік зі свого легковика продав 25 тетропаків Багатошарова упаковкаоб`ємом по три літри. Там була прозора рідина. Напис вказував на одну з марок горілки.
Також знайшли 12 таких пакетів у машині чоловіка й сотню (об’ємом на два й три літри) у підвалі. На кожному пакеті були вказані реальні марки горілок, коньяків і лікерів. З них відібрали 18 зразків.
"Експертиза встановила, що жоден зразок не відповідає зазначеним на упаковці та вимогам державних стандартів України (ДСТУ) "Напої лікеро-горілчані. Технічні умови" та "Горілки та горілки особливі. Технічні умови", — зазначив суд.
Обвинувачений мав заплатити 85 тисяч гривень штрафу за статтею "Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів" та 68 тисяч гривень за статтею "Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинена у великому розмірі". Але за сукупністю злочинів він сплатив 85 тисяч гривень.
Загалом поліцейські 2024 року із незаконного обігу вилучили майже 240 тисяч пачок тютюнових виробів, 448,5 кілограмів сировини тютюну й 730 літрів алкогольної продукції. Це все на суму 12,9 мільйона гривень.