У Кропивницькому міжшкільному ресурсному центрі №1, де для дітей з 34 міських шкіл проводять заняття з трудового навчання, використовують сонячні панелі. Живлення від батарей застосовують у разі відключень електрики, в укритті, для підзарядки телефонів та ноутбуків.
Про це Суспільному розповів вчитель Василь Юр’єв.
За його словами, альтернативне джерело енергії почали використовувати цього навчального року під час відключень електрики. Потужності портативної сонячної панелі Спеціальні технічні прилади, які призначаються для підзаряджання всілякої техніки за допомогою сонячної енергії.вистачає для ноутбуків та інших гаджетів.
"Інвертор на 500 ватів, тому обмежуємось лише гаджетами, ноутбуками. Чайнику буде складно, але ми працювали з вчителями й підключали до них шість ноутбуків та подовжувач. Цього нам вистачало на шість годин, адже один ноутбук тягне 60 ватів. Для укриття це дуже корисно".
Василь Юр’єв розказав, що для підзарядки батареї потрібна сонячна погода.
"Якщо трохи похмуро буде, то вже не так буде заряджатись. Потрібно шукати таку місцевість, де сонце буде під прямим кутом".
На даху міжшкільного ресурсного центру розташована сонячна станція, розповів Василь Юр’єв. Одна локація трудового навчання на місяць споживає у середньому 1500 кіловатів, тому ця станція дозволяє заощаджувати електроенергію у періоди її нестачі. Від неї вночі працює й аварійне освітлення.
"Ми економимо енергію, не міську використовуємо, а свою власну. Панель потужністю 2,8 кіловата. Якщо світло вимикають, у кожній майстерні є аварійні світильники, які отримують з неї енергію. Також забезпечує опалення, у нас є бойлер опосередкованого нагріву. Використовуємо й для майстерні кулінарії".
Якщо діти вивчать будову сонячної станції, то зможуть виготовляти такі мініпанелі, вважає Василь Юр’єв.
"Плануємо виготовляти портативні сонячні батареї, можемо поставити їх на підвіконня у кожному класі і підзаряджати гаджети. Будемо показувати дітям такі невеличкі модулі й вивчати ці альтернативні джерела, щоб бути більш автономними, а згодом і економнішими".
За словами директорки Олени Горобець, три сонячні панелі центру подарували американські благодійники. Скільки заощадили електроенергії, порахують наприкінці навчального року.