У 51 з 434 шкіл Кіровоградської області немає генераторів на випадок знеструмлення. Забезпечити заклади освіти альтернативними джерелами електрики має місцева влада.
Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Ельза Лещенко.
За її інформацією, генератори є у 637 з 999 закладів освіти регіону, зокрема в усіх закладах обласного підпорядкування – десяти інтернатах, чотирьох дитячих садках, 18 професійно-технічних училищах та ліцеях, шести фахових коледжах.
За даними Ельзи Лещенко, генератори є в усіх закладах професійної технічної освіти області, 88% шкіл, 48% дитсадків та 35% закладів позашкільної освіти. Найменший відсоток забезпеченості у Новгородківській та Первозванівській громадах Кропивницького району, Світловодській громаді Олександрійського району, Надлацькій, Вільшанській та Заваллівській громадах Голованівського району.
Влада громади може купити генератор для школи або за бюджетні гроші, або коштом благодійників.
У Новгородківській громаді працюють дев'ять шкіл та два дитсадки. На сьогодні усі заклади освіти забезпечені генераторами. Про це Суспільному розповів селищний голова Олександр Сириця.
"Питання в тому, що ми маємо генератори різної потужності. Сильніші стоять у тих закладах освіти, у яких опалення працює від електрики, у дитсадках, які мають потужні харчоблоки. Але ж треба розуміти, що генератор може працювати дві-три години, а не увесь період відключення електрики, тому у період локдауну з цим буде проблемно.
Нині, сказав, в громаді шукають можливість забезпечити потужними генераторами усі заклади освіти.