У Кропивницькому зібрали понад 350 кілограмів відпрацьованих батарейок

У Кропивницькому зібрали понад 350 кілограмів відпрацьованих батарейок

збір батарейок
Контейнер для збору батарейок у кропивницькому поштовому відділенні. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому з березня 2023 року по серпень 2024-го містяни здали 352 кілограмів відпрацьованих батарейок. Збирали їх в пунктах, облаштованих компанією "Екостайл", яка займається вивезенням сміття, в партнерстві зі всеукраїнським рухом "Батарейки, здавайтеся!"

Про це Суспільному розповіла менеджерка з комунікацій компанії "Екостайл" Галина Богомаз-Кулик.

"Після того, як наповнились контейнери, ми телефонуємо партнерам і відправляємо їх у Київ. Там вони разом з товариством з обмеженою відповідальністю "Екологічні інвестиції" пакують згідно з відповідними технологіями, адже це небезпечні відходи, та відправляють за кордон на заводи з перероблення таких відходів".

За словами Галини Богомаз-Кулик, компанія робить це на благодійних засадах, адже не хочуть аби місто було забруднене подібними відходами.

"В середньому, одна людина використовує чотири батарейки на рік. З розрахунку, що у Кропивницькому проживають 200-220 тисяч людей, за рік вони використовують десь 900 тисяч батарейок. Це близько 18 тонн небезпечних відходів".

Крім звичайних батарейок, в контейнери можна приносити акумулятори від телефонів чи ноутбуків та батарейки-таблетки. Не можна здавати на перероблювання в пунктах збору павербанки, лампи, термометри та блоки від електронних сигарет.

Відпрацьовані батарейки можна здати у 23 місцях, які позначених на електронній мапі. Контейнери для збору встановлені у бібліотеках, поштових відділеннях, магазинах та автозаправних станціях.

Про шкоду відпрацьованих батарейок для довкілля

Кандидатка біологічних наук Марія Боброва підтримує сортування. З її слів, батарейки, які викидають на звалища, залишаються під відкритим сонцем при підвищеній температурі. Токсичні речовини, зокрема сполуки ртуті, хрому, свинцю, які вони містять, потрапляють в ґрунт з дощовою водою, забруднюючи його.

Одна батарейка, сказала, забруднює 400 літрів води. З ґрунтовими водами шкідливі речовини потрапляють в навколишнє середовище, забруднюючи водойми.

На початок